Anasayfa / Ekonomi / Michelin, Camso’yu Satın Aldı

Michelin, Camso’yu Satın Aldı

Michelin, Yol Dışı (OTR) endüstriyel ve tarım araç lastikleri üreticisi Camso’yu satın alarak her iki kuruluşun Ar-Ge ve inovasyon alanlarındaki üstünlükleriyle stratejik bir ortaklık kurdu.

17 ülkede 68 üretim tesisi ve 170’den fazla ülkede pazarlama faaliyetlerini yürüten, lastik sektörünün en büyük küresel oyuncularından Michelin,Kanadalı şirket Camso’yu 1,45 milyar dolara satın aldı.Bu satın alma işlemiyle birlikte her iki şirketin sahip olduğu inovasyon ve Ar-Ge üstünlüklerinin yanı sıra yüksek vasıflı uzmanlık ekiplerine dayalı bir stratejik ortaklığın da temeli atıldı.

Hedef, pazarın bir numaralı oyuncusu olmak

Michelin ile Camso’nun güçlerini birleştirmesi sonucunda yeni şirketin dünyanın bir numaralı Yol Dışı (OTR) piyasa oyuncusu olması hedefleniyor. Yeni oluşum ile birlikte, 26 tesis ve yaklaşık 12 bin çalışandan destek alan Camso’nun net satışlarının iki katından fazlasına ulaşması ve pazarın sürdürülebilir dinamizminden yararlanması bekleniyor.

Kanadalı kuruluş Camso 1982’den beri Yol Dışı (OTR) taşımacılık, tarım ve endüstriyel araç lastikleri ve palet üretimi alanında yenilikçi çözümler tasarlıyor ve dağıtımını gerçekleştiriyor.

Şirketten yapılan açıklamada  görüşlerine yer verilen Michelin Grubu Genel Müdürü Jean-Dominique Senard, Michelin ve Camso’nun çok fazla ortak değeri olduğunu ve  satın alımın karşılıklı olarak muhteşem bir fırsat yarattığını belirterek,  “Michelin, Camso’nun Yol Dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden, Camso da Michelin’in bir bütün olarak özel ürün gruplarındaki uzmanlığından yararlanacak” dedi.

Camso İcra Kurulu Başkanı Pierre Marcouiller ise, kültürlerin ve büyüme potansiyelindeki benzerliklerden dolayı  Michelin’in Yol Dışı ekiplerine katılımı Camso için inanılmaz bir fırsat olduğunu vurguladı.

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Parolapara, dijital kartı Parola Sanal Card’ı tanıttı

- Parolapara Ürün ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ünal Uyar: - "Online alışveriş harcamalarının giderek artığı günümüzde Parolaparalılar, dijital dünyadaki güvenliklerini Parola Sanal Card ile sağlayabiliyor"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir