Anasayfa / Ekonomi / Nebati’den kredi açıklaması

Nebati’den kredi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati MÜSİAD EXPO 2022 açılış toplantısında enflasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarının bir bölümü sosyal medya hesabından da yayımlanan Nebati, yatırım ve ihracat olanaklarını geliştirmek amacıyla son dönemde selektif kredi politikasıyla Hazine Destekli KGF paketlerini uygulamaya aldıklarını belirterek, “Genç girişimcilere kullandırılan Hazine Destekli Kredilerdeki sıfır faizli kredi limitini 100 bin liradan 300 bin liraya yükselttik ve bu kredilerde aranan yaş sınırını da 30’dan 35’e çıkardık” dedi.

Nebati, KGF’de finansmana ulaşmada sıkıntı yaşamayan firmaları dışarıda bırakacaklarını da söyledi.

“Enflasyon belasından kalıcı olarak kurtulacağız”

Döviz kurunda yaşanan gelişmelerin enflasyon beklentilerinin kötüleşmesinde, ülkede enflasyonun yüksek seviyelere çıkmasında etkili olduğunu belirten Nebati, “Enflasyonla mücadelemizi tek haneli rakamlara düşürünceye kadar mücadelemiz devam edecek. Bunda kesin kararlıyız. Yoğun koordinasyonu sürdürüyor. Enflasyonda kalıcı düşüşü sağlamak için adımlar atmaya devam ediyoruz. Finansal istikrarı güçlendirmeye yönelik adımlar başta olmak üzere aldığımız kapsayıcı tedbirler sayesinde küresel fiyatlarla yaşanacak normalleşme ve beklentilerdeki iyileşmenin de olumlu katkısıyla ülkemizdeki enflasyon belasından kalıcı olarak kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

KAGİDER/Erdem: Türkiye’de kadınların yüzde 70’i işgücünün dışında

Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hazırlanan "Türkiye’de Kadınların İşgücüne Katılımı" raporunda, kadınların istihdam edildikleri işlerin nitelik ve beceri taleplerine bakıldığında son on yılda...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir