Anasayfa / Ekonomi / Öğretmenler 69 gündür bekliyor

Öğretmenler 69 gündür bekliyor

Bakan Özer’in “Öğretmen ataması yapacağız” sözlerinin üzerinden 69 gün geçti, hâlâ takvim açıklanmadı. Eğitim Sen’den Hüseyin Köklü, ücretli öğretmenlik üzerinden emek sömürüsü yapıldığına dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı Mahmut Özer’in, 3 Mart tarihinde bir televizyon kanalında ‘Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız” açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın üzerinden 69 gün geçmesine rağmen, atamayla ilgili ne bir duyuru yapıldı ne de bir atama takvimi yayınlandı. Ataması yapılmayan öğretmenler 50 bin öğretmenin atanmasını talep ediyor. 69 gündür atama haberini bekleyen öğretmenler, sosyal medya hesaplarından 69 günlük beklemeye tepki gösterdi.

Öğretmenlerin tepkilerden bazıları şu şekilde:

“Ögretmen ataması yapılmayacaksa neden KPSS yapıldı ve neden söz verilip öğretmenler umutlandırıldı. Yapılacaksa da bu kadar zaman bekletme neden.”, “Koskoca 1 yılda Sadece 15 bin öğretmen ataması yapılacaksa neden KPSS sınavına 1 milyon kişi giriyor? Neden KPSS yapılıyor? Öğretmenlere 67 gün önce verilen atama sözü neden tutulmuyor?” “2021 KPSS’ye hamile giren öğretmenler doğum yaptı ya doğum yaptı! Çocuk yaşına basınca mı atanacağız.”

‘BAKANLIK EMEK SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR’

Eğitim Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Köklü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2021-2022 eğitim öğretim yılı başında açıkladığı rapora göre Türkiye’de 140 bin öğretmen açığı olduğunu hatırlattı. Köklü, “Bu sene yalnızca 20 bin öğretmen atandı. Öğretmen açığı sürekli artıyor ve kadrolar karşılamakta yetersiz kalıyor. Aradaki bu açığı kapatmak için MEB ataması yapılmayan öğretmenleri ek ders ücreti üzerinden ücretli öğretmen statüsünde çalıştırıyor. Bu öğretmenler asgari ücretin daha altında bir maaş alıyor ve bakanlık eliyle çok ciddi bir emek sömürüsü yapılıyor. 2021 ve önceki yıllara ait KPSS puanı olan öğretmenler bir an önce atanmalı ve mağduriyet oluşturulmamalı. Bakanın açıklamasının üzerinden 2 aydan fazla zaman geçti ama henüz bir hareket yok” dedi.

Bakan Mahmut Özer’in, 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfının 2022 yılı sonu itibarıyla açılacağını söylediği açıklamasına dikkat çeken Köklü, şunları kaydetti: “Ana sınıflarının açılması için gereken öğrenci sayısı yönetmelik değiştirilerek 5’e düşürüldü. 40 bin sınıf açılacak dendi ama bu kadar kadro ve anaokulu açılacak yer yok. Köylerin birçoğunda küçük çocuklar mecburen camilere gidecek. Aradaki öğretmen açığını da cemaatler üzerinden karşılama ihtimalleri çok yüksek. Danıştay’ın tüm kararlarına rağmen yönetmelik değiştiriliyor ve hukuk tanınmıyor.”

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.kauçukdergisi.com

Diğer Haber

İstanbul’da okulların çevresinde yapılan polis denetimlerinin sonucu açıklandı

Yaklaşık 9 ay süren uygulamalarda 3 bin 708 aranan kişi yakalandı, 86 uzun namlulu silah ve tabanca ele geçirildi, 2 bin 374 okul servisi ise trafikten men edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir