Anasayfa / Ekonomi / OPEC+ ülkeleri petrolde arz kesintisini uzatmak için anlaştı

OPEC+ ülkeleri petrolde arz kesintisini uzatmak için anlaştı

Suudi Arabistan’ın başını çektiği Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile Rusya’nın başını çektiği diğer petrol üreticileri, arz kesintisinin Temmuz sonuna kadar uzatılması konusunda anlaşmaya vardı. Nisan ayında yapılan anlaşmada, günlük toplam petrol üretiminde Mayıs-Haziran döneminde günlük 9,7 milyon varil, Temmuz-Aralık döneminde 7,7 milyon varil kısıntı yapılması kararı verilmişti.

Reuters’ın haberine göre, OPEC+ olarak bilinen ülkeler, Mayıs ve Haziran’da taahhütlerinin üzerinde üretim yapan Nijerya ve Irak’tan Temmuz-Eylül döneminde ek kısıntılar yaparak bu durumu telafi etmeleri istedi.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdülaziz bin Selman, “Petrol tüketimi yüksek ekonomilerin karantina sonrası yeniden açılmasıyla talep geri dönüyor ancak zorluklar sürüyor ve henüz tehlikeyi atlatmış değiliz” dedi.

NİSAN’DA FİYATLAR ÇÖKMÜŞTÜ

Günlük toplam üretimin yüzde 10 kısılmasını öngören karar, 1 Mayıs’ta başlamıştı. Arz kesintisi ve küresel ekonominin yeniden açılması için atılan adımlarla birlikte Brent petrolün varil fiyatı üç aylık aranın ardından ilk kez geçen hafta 40 doları aşmıştı. Nisan ayında karantina önlemlerinin ekonomileri durma noktasına getirmesi ve stokların dolmasıyla petrol fiyatları ABD’de Batı Teksas petrolünde -40 dolara kadar gerilemiş, Brent’te 21 dolar seviyesi görülmüştü.

Brent petrol bugün itibarıyla 42 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu rakam, 1 Ocak 2020 seviyesinin yaklaşık üçte bir oranında aşağısında.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt, Mayıs-Haziran döneminde gönüllü olarak Nisan’daki anlaşmada taahhüt ettiklerinden daha fazla kesintiye gitmişti. Bu durumun sürüp sürmeyeceği açıklanmadı.

Petroldeki fiyat çöküşünden en çok zarar gören ABD’deki kaya petrolü üreticileri için petrol fiyatlarının 50 doları aşması gerekiyor ancak Rusya ile Suudi Arabistan’ın bunu istemeyebileceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERPetrol üç ay sonra ilk kez 40 doları aştıPetrol üç ay sonra ilk kez 40 doları aştı İLGİLİ HABERPetrol fiyatları çakıldı, Aramco'nun net kârı eridiPetrol fiyatları çakıldı, Aramco’nun net kârı eridi

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

EPDK bu yıl için gaz tüketim tahminini açıkladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), bu yıl ulusal doğalgaz tüketim tahminini, 56 milyar 99 milyon 745 bin 819 standart metreküp (596 milyar 901 milyon 295 bin 514 kilovatsaat) olarak belirledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.