Anasayfa / Çalışma Hayatı / OTOKOÇ OTOMOTİVDEN BİR İLK

OTOKOÇ OTOMOTİVDEN BİR İLK

Türkiye’nin, Mobilite şirketi Otokoç !

Otokoç Otomotiv, Koç Holding’in, 2050 karbon nötr olma hedefi yürütmektedir.
Oto Koç geleceğin enerjisini üretiyor
GS  yatırım ile Geleceğin enerjisini üreten oto koç; genel Müdürlük ile beraber otomotiv satış ve servis şubelerinin de enerji ihtiyacını karşıladıklarını belirttiler.
Niğde de hayata geçirilen 17,4 GWh/yıl üretim kapasiteli GES (Güneş Enerji Santrali) projesi sıfır emisyonlu elektrik tüketiyor. Türkiye’nin İlk lider mobilite şirketi.

Koç Holding’in 2050 karbon nötr olma hedefiyle yürüttüğü Karbon dönüşüm programı iklim değişikliğiyle mücadele karbon emisyonlarının azaltılması faaliyetlerini devam ediyor.
Yolumuz Geleceğe
“Güneş Enerji” sağlayabilen Otokoç Otomotiv’in Türkiye’deki lokasyonlarının tamamının ihtiyacı olan elektriği güneş enerjisinden sağlayabilen kapasiteye ulaştık.
Yıllık 8.411 tonluk CO2e,yıllık 8.411 tonluk CO2e salımının önüne geçiyoruz.

Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk yatırımı olarak 1928 yılında kurulmuş  ve otomotiv tarihini başlatan Otokoç Otomotiv, bugün; Otokoç, Avis, Avis Filo, Avis Filo Maestro, Budget, Otokoç Sigorta, Otokoç 2. El, Otokoç İhale ve Otokoç Parça markalarıyla hizmet veren, Türkiye’nin en büyük otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama şirketidir. Otokoç çatısı altında Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markalarıyla yeni araç satışı, servis ve yedek parça hizmetleri, toptan yedek parça satışı, sigorta ve finansman, aksesuar satışı, 2. el araç satışı ve araç koruma sistemlerini, özetle tüm otomotiv çözümlerini tek çatı altında müşterilerine sunuyor. Araç kiralamada ise Avis ve Budget markalarıyla kısa dönem kiralama, Avis Filo ile operasyonel kiralama, diğer adıyla filo kiralama, Avis Filo Maestro markasıyla filo yönetimi hizmetini müşterileriyle buluşturuyor. Otokoç Otomotiv, Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak’ta, “Yenilikçi mobilite çözümleri geliştiren, küresel ve lider referans noktası olma” vizyonu ile faaliyetlerine devam ediyor.

 

 

Diğer Haber

Hayat Finans’tan 5 bin liraya kadar nakit iade imkanı

İSTANBUL (AA) - Hayat Finans, ihtiyaç kredisinden (ihtiyaç finansmanı) faydalanan müşterilerine kullanılan kredide 5 bin liraya kadar nakit iade ediyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin ilk dijital bankası Hayat Finans, şubesiz olmanın get...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir