Anasayfa / Genel / Özka Lastik kapasitesini arttırıyor

Özka Lastik kapasitesini arttırıyor

Özka Lastik kapasite artışı için ÇED başvurusunda bulunmuştu. “ÇED Olumlu” raporu geldi. Firma kapasitesini yaklaşık 2 kat artıracak.

1994 yılında kurulan İzmit’in yerli firması Özka Lastik 23 yılda adını Türkiye’ye duyurdu. Bahçe / Tarla Lastiği, Kamyonet – Minibüs Lastiği, Traktör Ön Lastiği, Römork Lastiği, Traktör Arka Lastiği, İş Makinesi Lastiği, Biçerdöver Lastiği, Forklift Lastiği, Panzer Lastiği gruplarında üretim yapan firma Avrupa ve Orta Doğu pazarlarına da açıldı. Her geçen gün büyüyen firma bir süre önce kapasite artırım kararı aldı. Hali hazırda yıllık 25 bin 230 ton dış lastik, 330 ton kolon, 3 bin 564 ton soğuk kaplama hamuru, 57 bin 579 ton kauçuk hamuru ve 174 ton sement üreten firma kapasitesini yaklaşık 2 kat artıracak. Kapasite artışıyla ilgili geçtiğimiz aylarda ÇED başvurusu yapan firmanın dosyaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde incelendi. “ÇED Olumlu” raporu alan firma kapaite artırım çalışmalarına kısa süre içinde başlayacak.

Özka’nın mevcut kapasitesi ve kapasite artışı şöyle olacak:

(Kocaeli barış gazetesi)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Teknoloji devlerinden seçimlerde aldatıcı yapay zeka içerikleriyle mücadele sözü

Adobe, Amazon, Google, IBM, Meta, Microsoft, OpenAI, TikTok ve X'in de aralarında bulunduğu 20 teknoloji şirketi, dünya genelinde bu yıl düzenlenecek seçimlerde yapay zekanın aldatıcı şekilde kullanımına karşı birlikte mücadele etme taahhüdünde...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir