Anasayfa / Dünya / Petrol çakıldı ama Türkiye’de akaryakıt düşmüyor

Petrol çakıldı ama Türkiye’de akaryakıt düşmüyor

Petrol fiyatları son yılların en büyük düşüşünü yaşıyor. Petrolün varili 70 dolardan kısa sürede 41 dolara gerilemesine rağmen Türkiye’deki pompa fiyatlarını etkilemedi.

 

Petrol fiyatları son yılların en büyük düşüşünü yaşıyor. Petrolün varili  70 dolardan kısa sürede 41 dolara gerilemesine rağmen Türkiye’deki pompa fiyatlarını etkilemedi.OPEC dün gerçekleştirdiği üretim kısıntısı toplantısında bir karar alamayınca Brent petrolünün fiyatı yüzde 9,4 oranında değer kaybetti. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC, dün Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen toplantıda ek üretim kesintisi kararı alamadı.Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünyaya hızla yayılmasının da etkisiyle petrol fiyatları adeta çakıldı.Brent türü ham petrol varil fiyatı günlük yüzde 9,4 oranında değer kaybederek, 45,29 dolara kadar geriledi.Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı da yüzde 9 günlük kayıpla 41,77 dolara geriledi. Şu sıralar Brent petrolü varil fiyatı 45,27 dolardan, Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı da 41,28 dolardan işlem görüyor.

Diğer Haber

Koronavirüsün ardından vatandaşlar marketlere akın etti, raflar boşaldı

Türkiye’de koronavirüs vakasının ortaya çıkmasının ardından vatandaş kolay stoklayabileceği gıda ürünlerini almak için marketlere akın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir