Anasayfa / Çalışma Hayatı / PETROL-İŞ KONGRE HEYECANI

PETROL-İŞ KONGRE HEYECANI

Örgütlü işçi sınıfının en köklü kurumlarından olan Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi, 5 Ocak 2019 Pazar günü Gebze Holiday İnn Asia Otel’de 11.Olağan Genel Kurul’unu yapacak.

Petrol –İş Sendikası Gebze Şubesi’nde uzun yıllardır yöneticilik yapan, geçtiğimiz dönem Şube İdari Sekreterliği görevini sürdüren, son olarak da Başkan Süleyman Akyüz’ün sendika genel başkanı olması ile Gebze Şube Başkanlık görevini yürüten Eyüp Akdemir’in yeniden aday olacağı ve başkanlık için önemli bir avantajı olduğu belirtiliyor. Başkanlığın yanı sıra, şube mali sekreterliği için de Tekno-Kauçuk ve Dyo işyerlerinden aday çıkacağı ve seçimin çekişmeli geçeceği de gelen haberler arasında. GEPOSB ve Barış Mahallesinde iki fabrikada 25 gündür grevde olan Petrol-İş üyesi işyeri Trelleborg’da uzun yıllardır işyeri baş temsilcisi olan Ramazan Ateş’in de pazar günü yapılacak genel kurulda başkanlık için adaylığını açıklayacağı ve liste çalışması yaptığı öğrenildi. 5 Ocak 2019 Pazar günü Gebze Holiday İnn Asia Otel’de 09.30-17.00 saatleri arasında yapılacak kongrede Gebze, Dilovası ve Çayırova’da üye iş yerlerinde bulunan çok sayıda delegenin katılması bekleniyor.

 

Diğer Haber

ERG Grubu’nun YHT hattı projesi’ne ödül

ERG Grup önderliğinde hayata geçirilen ve uluslararası kreditör kuruluşlardan sağlanan 2,5 milyar euroluk dev finansman desteği alan Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi, Londra’da düzenlenen törenden ödülle döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir