Anasayfa / Ayın Konusu / Risk almak başlangıçtır.

Risk almak başlangıçtır.

Bir riskin alınmaya değer olduğunu nasıl anlarsınız?Her fırsat kendi içinde küçük ve büyük nehirler taşır.

New York’lu restoran işletmecisi Rick Moon’e göre risk almak için önündeki 3 kriteri karşılıyor olması gerekir.

1-İnanç ve prensiplerine uygun mu ?2-Finansal kazanç getirecek mi ?3-bu kazancı keyifle harcayacak zamanın olacak mı ?

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ e Nasıl innovasyon yapıyorsunuz diye soruyorlar.Zuckerberg ” herkes innovasyonu  harika fikirler üretmek olarak düşünür,aslında innovasyon ,hızla hereket etmek ve bir çok şeyi denemek ” diye cevap veriyor.

Bazı işadamları da  sorun ne olursa olsun doğrudan söylemenin faydalı olacağını belirtir.

Başarılı girişimcilerin hayatına baktığınızda hiçbir şey  güllük  gülistanlık değil.Bazen dibe vurduklarını hissetikleri bazen de gerçekten dibe vurup son hamle ile ayağa  kalktıkları birçok durum mevcut.

Walt Disney filmlerinin yapımcısı ,büyük film sevgisi ile yola çıkmış .Amatör ruhu ile çektiği filmler için film ekipmanlarını ödünç almış ,evinin  garajında film stüdyosu kurmuş ,bu filmleri kimse izlememiş ve sırtını sıvazlamamış ve bu adamda yetenek var dememiş,kısa sürede parası bitmiş ,yaşadığı  apartman elinden gitmiş günlerce konserve fasülye ile karnını doyurmuş. Walt Disney diyor ki ”Eğer bir şeyi hayal edebiliyorsanız, yapabilirsiniz.”

 

 

 

 

Diğer Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekatı ile Kıbrıs Adası'nın egemen eşit ve ortak sahibi Kıbrıs Türk halkının varlığına ve egemenliğine kasteden teşebbüsün tarihe gömüldüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir