Anasayfa / Ekonomi / Samsung 2023 global TV pazarının lideri oldu

Samsung 2023 global TV pazarının lideri oldu

İSTANBUL (AA) – Samsung, 2023'te global TV pazarında sektör lideri oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Samsung Electronics, pazar araştırma şirketi Omdia'nın son raporuna göre, 2023'te global TV pazarındaki liderliğini yüzde 30,1'lik pay ile sürdürdü.

Yeni Neo QLED modellerini de içeren Samsung QLED TV serisinin kümülatif satışı, 2017'deki lansmandan bu yana globalde 40 milyon adeti aştı. QLED serisi, 2023'te 8,31 milyon adet satış rakamına ulaştı.

Samsung'un OLED TV serisi ise 2023'te globalde 1,01 milyon adetlik satışla yüzde 22,7'lik bir pazar payı elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkanı SW Yon, tüketicilerin Samsung'a duyduğu güvenin ve gösterdiği sadakatin bir kanıtı olarak, 18 yıldır üst üste global TV sektöründe pazar lideri olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Daha değerli ve anlamlı deneyimler sunmak için olağanüstü görüntü kalitesi sunmanın ötesine geçerek sektörü ileri taşıma taahhüdümüze derin bağlılığımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Okyanusların ısınması dünya çapında mercanların dördüncü kez ağarmasına sebep oldu

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) ile Uluslararası Mercan Resifleri Girişimi, insan kaynaklı iklim değişikliği nedeniyle okyanusların ısınmasının mercan resiflerinin dünya genelinde dördüncü defa ağarmasına sebep olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir