Anasayfa / Ekonomi / Sunak hükümetine göre İngilizlerin daha fazla vergi ödemeleri kaçınılmaz

Sunak hükümetine göre İngilizlerin daha fazla vergi ödemeleri kaçınılmaz

İngiltere’de Başbakan Rishi Sunak ve Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın dün yaptıkları toplantıda 17 Kasım’da yapılacak ekonomik açıklamada yer verilmesi öngörülen vergi ve harcama planları değerlendirildi.

İngiltere hükümeti Pazartesi günü, Başbakan Sunak ve Maliye Bakanı Hunt arasında bir toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, tüm İngilizlerin İngiltere’nin mali kara deliğini düzeltmek için önümüzdeki yıllarda daha fazla vergi ödemek zorunda kalacağını söyledi.

İngiliz Hazinesi’nden yapılan açıklamada, İngiltere’nin kamu maliyesindeki “göz kamaştırıcı” boşluğu düzeltmek için herkesin daha fazla katkıda bulunmasının “kaçınılmaz” olduğunu söyledi. Açıklamada “Başbakan ve Şansölye, harcamalar kadar vergi artışları konusunda da zorlu kararların alınması gerektiği konusunda anlaştılar” denildi.

Diğer Haber

KAGİDER/Erdem: Türkiye’de kadınların yüzde 70’i işgücünün dışında

Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hazırlanan "Türkiye’de Kadınların İşgücüne Katılımı" raporunda, kadınların istihdam edildikleri işlerin nitelik ve beceri taleplerine bakıldığında son on yılda...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir