Anasayfa / Genel / Tiyoüre Dioksit nedir? Nerelerde kullanılır?

Tiyoüre Dioksit nedir? Nerelerde kullanılır?

Thiourea dioksit suda çözünen ve indirgeyici bir hareket sergileyerek; formamidin sülfinik asitten sülfoksilik asit üretmek üzere dereceli bir şekilde dekompoze olan güçlendirilmiş kararlı bir bileşiktir. Bu reaksiyon ısı uygulayarak veya bir alkali varlığında ilerletilir ve güçlü bir indirgeyici hareket böylelikle sergilenir. Bu reaksiyon yavaştır ve özellikle asidik-hafif alkali bölgededir.

Uygulamalar
TDO, deri endüstrisinde, kağıt, kağıt hamuru ve tahta endüstrisinde, fotoğrafçılık, tekstil işleme endüstrisinde, ağartma ve indirgeyici ajanlarda kullanılır. Bu ürün ayrıca renk giderici ajanların bir komponentidir. TDO ağartması son zamanlarda ahşapsız atık veya mekaniksel kağıt ağartmasında NaOCl ağartmasının yerine ve atık kağıdın hidrojen peroksit mürekkep giderme/ağartma işleminden sonra post-ağartmada sodyum hidrosülfitin yerine kullanılmaktadır. Organik klor bileşikleri ile atık su kirliliği probleminin bakış açısından dioxinleri temsil etmektedir. Enerji tasarrufu ve boya tipi renklendirici materyaller üzerinde renk giderici etkisi dikkat çekmektedir. TDO ağartması, boya tipi renklendiriciler üzerinde sodyum hidrosülfit’e benzer dikkate değer bir renk giderici etkiye sahiptir ve TDO sodyum hidrosülfitle karşılaştırmalı olarak, havada yavaş bir şekilde oksijenle reaksiyon verme özelliğine sahiptir. Oksidatif dekompozisyon dolayısıyla bir kayıp nispeten küçüktür ve TDO’nun uygun kullanım miktarının seçilmesiyle NaOCl ağartmasıyla eşit bir ağartma parlaklığı elde edilebilir. TDO nispeten nadiren havadaki oksijenle dekompozisyona uğrar. TDO ağartması, bir yandan enerji tasarrufu sağlarken alışılmış bir ekipmanla yüksek bir yoğunluğa sahip kağıt hamuru ağartması için uygundur. TDO, kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinde indirgeyici bir ağartma yardımcısı olarak kağıt hamuru kaynaklarını geniş bir çeşitliliğinde çok etkili olmuştur. TDO’nun bu uygulaması, optimal bir parlaklık artışı kazanmak üzere mürekkep giderici proses için çok kritiktir.

Depolama ve İşleme
Serin (< 30 oC), kuru, iyi bir şekilde havaladırma sağlanmış alanda bütün tutuşma kaynaklarından uzak ve direkt gün ışığından uzak alanlarda depolanmalı. Bağdaşmayan materyallerden uzak tutulmalıdır. Konteynerlar sıkıca kapalı tutulmalıdır. Nemden uzak tutulmalı. Tutuşturucu materyallerin yakınında bulundurulmamalı. İyi kapatılmış orijinal ambalajında saklanmalıdır. Organik ve indirgen maddelerden ayrı bir yerde depolanmalıdır. Dekompozisyona yöneltebilen kontaminasyondan kaçınılmalıdır. Yanıcı veya organik materyallerle teması engellenmelidir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Ekonomi ve siyaset gündemi – 27 Kasım 2022

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK ve PM toplantılarına başkanlık edecek. (Ankara/11.00/13.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.