Anasayfa / Ekonomi / TÜİK verileri enflasyonda kimseyi ikna edemedi

TÜİK verileri enflasyonda kimseyi ikna edemedi

Corona virüsü salgınına ekonomik kriz ile yakalanan, salgın döneminde ise düşen hane halkı gelirleri ile ağır bir yükün altına giren Türkiye’de halkın enflasyon tahmini yüzde 30’un üzerinde çıktı.

Son dönemlerde açıkladığı veriler ve kaybettiği güven ile tartışmalara konu olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  tarafından açıklanan haziran ayı yıllık ortalama enflasyonu yüzde 12.62 olurken, halkın yaklaşık yüzde 85’i farklı bir enflasyon oranı açıklayarak, TÜİK rakamlarına inanmadığını ortaya koydu. AKP’li seçmenlerin de yüzde 66’dan fazlası hayat pahalılığını TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranından daha yüksek bir oranda hissettiğini açıklarken, MHP seçmeninin yüzde 88’i de TÜİK enflasyonundan farklı bir oranda enflasyon tahmininde bulundu.

Araştırma şirketi Metropoll tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2020 Araştırması” hem işsizlik rakamları hem de enflasyon konusunda halkın TÜİK rakamlarından daha farklı bir oranı hissettiğini ve TÜİK rakamlarına inanmadığını ortaya koydu. Araştırmanın yapıldığı sırada yüzde 11.4 olan enflasyon oranını halka soran ankete göre, seçmenler, oy verdikleri partiden bağımsız olarak hayat pahalılığını aynı oranda hissediyor.

AKP’li seçmenin yüzde 28.3’ü enflasyonu yüzde 30’dan fazla hissettiğini açıklarken, yüzde 15.9’u ise hayat pahalılığının yüzde 20-30 arasında olduğunu belirtti. TÜİK rakamlarına inandığını ve enflasyonun yüzde 11.4 olduğunu açıklayanların oranı ise AKP seçmeni arasında yüzde 24.8’de kaldı. 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde MHP’ye oy verdiğini açıklayan her 10 seçmenden 3’ünün enflasyon tahmini yüzde 30’u aşarken, yüzde 10’u ise TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına paralel bir tahminde bulundu.

Türkiye’nin bir diğer kanayan yarası olan işsizlik rakamlarında da yine halkın tahmini TÜİK’in istatistiklerinden oldukça farklılaşıyor. Toplumun yüzde 15’i TÜİK’in son açıkladığı rakam olan yüzde 13.2’lik işsizlik rakamının doğru olduğuna inanırken, yüzde 78’i ise TÜİK rakamlarından daha yüksek işsizlik oranının olduğunu düşünüyor. Araştırmaya göre, halkın yüzde 26.7’si işsizlik rakamlarının yüzde 40’tan fazla olduğunu düşünüyor. Halkın, yüzde 21’i ise gerçek işsizliğin yüzde 20 ila 30 arasında olduğunu tahmin ediyor. Metropoll araştırmasına göre halkın yine yüzde 82 gibi ezici bir çoğunluğu ikinci bir corona virüsü dalgasından endişelendiğini açıkladı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Nebati: Milli gelirimizin büyük kısmı artık faize değil yatırıma harcanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomide yapısal bir dönüşüm yaşandığını belirterek, "Alın teriyle artırdığımız milli gelirimizin büyük kısmı artık, faize değil yatırıma harcanıyor. Türkiye borçla faizle değil, yatırımla üretimle büyüyor."...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.