Anasayfa / Ekonomi / Turizmin geleceğini aşı belirleyecek

Turizmin geleceğini aşı belirleyecek

Salgın nedeniyle otellerin büyük bir kısmının açılış yapamadığı turizm sektöründe 2021’in ikinci yarısı için hazırlıklar sürerken, sektörün gözü bir yandan da aşı ve hızlı test çalışmalarında. İkinci dalga ile birlikte tüm dünyada sezonu erken kapatan sektör temsilcileri, 2021 için bekleyen büyük bir talep dalgası olduğuna dikkat çekerken, sektörün geleceğinin aşı ve hızlı testlere bağlı olduğunu vurguladı.

Erkan Yağcı

Türkiye Turizm Geliştirme Ve Tanıtma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Ve Akdeniz Otelciler Ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, tüm dünyanın aynı anda turizmde bu çöküşü yaşadığına dikkat çekerek, “Bekleyen bir talep olduğunu görüyoruz ama bunun gerçeğe dönmesi için karantinanın bitmesi ve insanların özgürce hareket etmesi gerekiyor. Aşı uygulamaları ve buradan alınacak sonuçlar sektörün geleceğini de belirleyecek. Hızlı test uygulaması da önemli bir kriter olacaktır ve seyahat kısıtlamaları da üçüncü nokta olacak. Bunlar netleştiği anda bekleyen talebin gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen 9. Turizm Forumu’nda konuşan Yağcı, turizm sektörünün ilk kez dünyada bu kadar ciddi bir krizle karşılaştığını aktardı. Tüm dünyanın aynı anda çöküşe geçtiği bir tecrübenin yaşandığını anlatan Yağcı, turist eğilimlerinde ise bundan sonraki süreçte güvenlik ve hijyen endişesinin öne çıktığını belirtti. Dünya Turizm Örgütü’nün iyi, kötü ve orta başlıklı 3 senaryo hazırladığını ve beklentilerle paralel olarak yüzde 75’lik bir daralma ile yılın kapanmaya gittiğini aktaran Yağcı, 2020’yi Türkiye’nin de 15 milyon turist ile kapatacağını aktardı. Yağcı ilk kez bu krizde fiyat esnekliğinin de bir işe yaramadığını belirterek, Antalya Bölgesi’nde 2020 rakamlarının kıyaslama olarak kabul edilemeyeceğini ve açılabilen tesislerin yüzde 60’lara kadar doluluğa ulaştığını dile getirdi.

Yakın lokasyonlarda kısa tatil öne çıkacak
Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, İstanbul’da kapalı olan otel oranının yüzde 70’e ulaştığını, orta ve küçük ölçeklilerin kapalı olduğunu, sadece lüks segmente hizmet veren otellerin açık olduğunu belirtti. Eresin bu nedenle fiyatlarda bir miktar yükseliş gözlendiğini, Nisan 2021’den itibaren küçük ve orta ölçekli otellerin açılmasını beklediklerini aktardı. Pandemi sonrasında da hijyen ve sağlığın en önemli etken olacağını ve kısa süreli tatillerle yakın lokasyonların öne çıkacağını vurgulayan Eresin, 2021 Haziran’a kadar sektörde hareketlik beklemediklerini, ikinci yarıdan sonra işlerin yavaş yavaş açılacağını sözlerine ekledi.
Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Resmi Gazete’de bugün (27.11.2022)

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER –– Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.