Anasayfa / Ekonomi / Türk firmaları Afrika’nın en büyük madencilik buluşması Indaba’ya ilgi gösterdi

Türk firmaları Afrika’nın en büyük madencilik buluşması Indaba’ya ilgi gösterdi

Afrika’nın en büyük maden yatırımları etkinliği kabul edilen ve dünya genelinden yatırımcıları bir araya getiren 2022 Indaba Afrika Madencilik Yatırımları Buluşmasına Türk firmaları katılım gösterdi.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town kentinde 9-12 Mayıs tarihlerinde “Afrika Madenciliğinin Evrimi: Enerji Dönüşümüne, Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim ve Ekonomilere Yatırım Yapmak” temasıyla düzenlenen ve 6 bin 500’den fazla madencilik uzmanı ver sektör temsilcisinin katıldığı etkinlikte 180’den fazla stant açıldı.

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Zambiya Devlet Başkanı Hakainde Hichilema, Botsvana Devlet Başkanı Mokgweetsi Masisi ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başbakanı Jean-Michel Sama da buluşmanın katılımcıları arasında yer aldı.

Katılımcıların dört gün boyunca çeşitli etkinlikler ile sektörü ilgilendiren güncel konular üzerinde konuşma, görüşme ve anlaşmalara varma imkanı buldu.

Türkiye Güney Afrika’da aktif bir enerji diplomasisi hedefliyor

Türkiye’nin Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir maden ülkesi olarak tanımladığı Güney Afrika’da bu tür uluslararası üne sahip etkinliklerin gerçekleşmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

Kandaş, Türk firmalarının da bu tür etkinliklere katılarak ilgi göstermesi ve tanıtım stantları açmasından gurur duyduklarını belirterek buluşma sayesinde Türk firma temsilcileri ile Güney Afrika’daki enerji gündemini ve tecrübelerini paylaşma imkanı bulduklarını aktardı.

Türkiye’nin Pretorya Büyükelçiliği Enerji Müşavirliğinin; Zimbabve, Zambiya, Burkina Faso, Nijerya, Kamerun, Gana Maden Bakanlıkları temsilcilerinin yanı sıra Güney Afrika Mineral Kaynakları ve Enerji Bakanlığından üst düzey temsilcileri ile de görüşmeler gerçekleştirdiğini söyleyen Kandaş şunları kaydetti:

“Bir sonraki sene Türkiye’den madencilik alanında özel sektör temsilcilerimizin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarımızla da bu tür platformlarda bulunmak istiyoruz. Bu girişimlerimiz ile Güney Afrika’da aktif bir enerji diplomasisi yürütmek istiyoruz.”

Etkinliğe Türk firmalarından da katılım

Güney Afrika, Botsvana, Zimbabve, Gana, Burkina Faso, Nijerya, Kamerun ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin yanı sıra Almanya, Kanada, İngiltere, Avustralya, Suudi Arabistan gibi ülkelerin tanıtım standı açtıkları etkinliğe Türk firmaları da ilgi gösterdi.

Türkiye’den Çalık Holding, bünyesindeki Lidya Madencilik, Çalık Enerji ve GAP İnşaat ile etkinlikte temsil edildi. Kırlıoğlu Kimya ve Geoplas Geosentetik firmaları da bu etkinlikte ürünlerini tanıtma ve sektör temsilcileri ile buluşma imkanı buldu.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Başdanışmanı Hakkı Akil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür etkinlikle sayesinde katılımcı Türk firmalarının, küresel düzeydeki yatırımcı ve finans kurumları ile ekipman ve hizmet sağlayıcılarla bir araya gelerek yurt dışındaki büyüme hedeflerine ulaşmakta önemli imkanlar sağladığını belirtti.

Suudi Arabistan, Almanya, Kanada ve önemli Afrika ülkelerinin buluşmaya ulusal düzeyde katılım sağladığına dikkati çeken Akil, “Önümüzdeki yıllarda ülkemizin de bu etkinlikte ulusal düzeyde temsil edilmesinin yararlı olacağını düşünmekteyim.” dedi.

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.kauçukdergisi.com

Diğer Haber

Ankutsan Adana’da yeni fabrikasının üretim rekorunu kutladı

- Ankutsan Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kesgi: - "Bu fabrika aslında her şeyin ilkinin yaşandığı, her şeyin ilkini yaptığımız, bizi de gururlandıran çok müthiş bir fabrika oldu. İnşallah hedefimiz günlük 1000 tonu yapacağız"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir