Anasayfa / Kauçuk / Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Lastik Markası Açıklandı

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Lastik Markası Açıklandı

Genelde en çok satan araçlar ya da bir yıl içerisinde en çok ilgi gören modeller gibi yazılarla karşınızda oluyoruz. Fakat bu kez biraz daha farklı bir istatistik karşımıza çıktı. En çok satan araç modelleri ya da markaları bir yana bu kez en çok tercih edilen lastik markası belli oldu.

Arabam.com tarafından yapılan yeni bir araştırma, Türkiye’de en fazla hangi lastik markasına ilgi gösterildiğini ortaya çıkarmış oldu. Tabii ki bir fiyat etkisi de var ama liste çok sürpriz değil.

En Çok Tercih Edilen Lastik Markası Hangisi Oldu?

İstatistiklere bakacak olursak genelde bilindik markaların ilk sıralarda olduğunu anlıyoruz. Hemen oranları ve listeyi paylaşalım.

  • Lassa – %27.2 kullanım oranı
  • Petlas – %24.1 kullanım oranı
  • Bridgestone – %20.4 kullanım oranı
  • Goodyear – %11.2 kullanım oranı
  • Pirelli – %4.1 kullanım oranı
  • Diğer Markalar – %13 kullanım oranı

Burada diğer markalar içerisinde daha az bilindik birçok marka var ama bu markalar daha az popüler gibi gözüküyor. Lassa ise genelde zaten üst sıralarda yer alan en çok kullanılan markalardan bir tanesi. Bu sene de öyle olmuş gibi gözüküyor.

en çok tercih edilen lastik markası

En çok tercih edilen lastik markalarının açıklanması şu aşamada da önemli çünkü biliyorsunuz ki kış lastikleri için dönem başlıyor. Birçok araç sahibi kış lastiklerini kullanmaya başlayacak ve yine birçok sürücü yeni lastik alımı yapacak. Haliyle bu noktada en çok tercih edilen markanın hangisi olduğu merak edilebilir.

Diğer Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, PKK’nın Avrupa’daki saldırılarına ilişkin soru önergesini yanıtladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Yaşanan olaylar, PKK'nın Avrupa'da faaliyet gösterdiği ülkelerde kamu düzenine tehdit teşkil ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir