Anasayfa / Genel / Yerli otomobil fazla üretilmeli, fiyatı uygun olmalı

Yerli otomobil fazla üretilmeli, fiyatı uygun olmalı

Firmalarının 1980 yılında kurulduğunu belirten İbraş Kauçuk Genel Müdürü İbrahim Tatar, “1995 yılında şirketleştik. Oto yedek parça bağlamında kauçuk aksamı üretimi gerçekleştiriyoruz. Radyatör ve kalorifer hortumu üretimi yapıyoruz. Üretim bandımızda başka ürünler de var ama genel üretimimiz radyatör ve kalorifer hortumu üzerinedir. Satışımızı toptan olarak gerçekleştiriyoruz. İbraş Kauçuk, otomotiv üssü olan Bursa’da bir yan sanayi olarak kalitesiyle, kalite konseptiyle ve marka değeriyle hak ettiği yerdedir. Yıllardır müşteri memnuniyetimizle oluşturduğumuz marka değerimizi büyüttük, toptan kalite anlayışımızla doğruluk ve dürüstlüğü ana misyonumuz olarak ortaya koyarak sektöre enerji ve dinamizm sağlamayı ilke edindik. İbraş, bu sektörde kauçuk ve plastikler için yüksek kaliteli ISO standartlarında ürün geliştirme konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. İbraş ürünleri, yüksek kalite ve güvenilirlikten ödün vermeden dünya çapında tanınmaktadır. Firma olarak üretimden gelen gücümüzü kullanarak, otomobillerimizin en önemli aksamlarına olan yedek parça üretimini yapabilmek adına tüm çabamızı ortaya koymayı sürdürüyoruz” dedi.

 

Toplam kapalı kullanım alanını 16 bin m2’ye çıkaran firmalarının, müşteri taleplerini karşılayabilmek için makine parkuruna ilave ettiği yeni makineleri ve 245 kişilik tecrübeli ekibiyle ürünlerini 45’ten fazla ülkeye TÜRK MALI ibaresiyle ihraç ettiğini kaydeden, üretimlerini kalite konseptiyle sürdürdüğünü ifade eden Tatar, “Firmamız kaliteden taviz vermeden devam ettiği üretim ilkesini ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamak, istihdam oluşturmak adına hep yukarıya taşımak gayretiyle çalışmalarına devam etmektedir. Vizyonumuz esnek ve etkili çözümler geliştirerek akışkan transfer sistemleri üretmek. ISO 9001 KYS Şartları, Çevre, İSG ve
diğer yasal mevzuatları dikkate alarak müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak için; müşterilerimize ürün kalitesinden taviz vermeden optimum fiyatlar sunarak teslimatları zamanında gerçekleştirmek. Tüm çalışanlarımızın ihtiyaç duyduğu eğitimleri almasını, bilinçli ve katılımcı bireyler haline gelmesini sağlamak.

Tedarikçilerimizi destekleyerek sürekli bir gelişim içinde bulunmalarını sağlamak. Değer oluşturmayan işlemleri ortadan kaldırmak, verimliliği arttırmak ve proseslerimizi sürekli geliştirmek. Firma değerlerimiz ise İş Birliği, İnsan Odaklılık, Müşteri Odaklılık, Sürekli Gelişimdir. Otomotiv sektöründe “müşteri memnuniyeti” ilkesi ile başarısını sürekli artıran İbraş Kauçuk Otomotiv A.Ş., İnsan Kaynakları yönetiminde de bu ilkeyi esas almaktadır. Şirketin başarısında ve rekabet üstünlüğü sağlamasında en büyük payın çalışanların olduğuna inanmakta ve çalışanlarımızı en değerli varlığımız olarak görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Pandemi döneminde özellikle sıfır otomobil üretiminde sıkıntılar yaşandığını ve otomobil üretiminde 3 çeyreğin boşa geçirildiğine dikkat çeken Tatar, “Bununla birlikte zaten piyasada kalifiye eleman problemi de var. Pandemi döneminde bazı firmalar işlerini toparlayamadılar. Birçok çalışan işsiz kaldı. İbraş Kauçuk ise bu dönemi en az hasarla atlatma stratejisiyle üretimlerine devam etti. Ama diyebiliriz ki pazar payında elbette düşüşler yaşandı. İnşallah 4’ncü çeyrek ile birlikte aradaki farkı kapatacak olan otomotiv sektörü 2021’in araçlarını piyasaya sunacak bir enerjiyle çalışacak, yeniden katma değer ve istihdam sağlayacaktır. Bu hastalığın ülkemiz ekonomisine vereceği hasarın en az olması Allah’tan (C.C.) en büyük dileğimiz ve duamızdır” açıklamasını yaptı.

Üretim süreci devam eden yerli otomobil konusunda ise çok ince bir strateji, üretim felsefesi uygulanması gerektiğini kaydeden Tatar, “Biz yerli otomobilimizi ülkemiz insanına satsak bile pazar sorunu olmaz. Ama üretimin fazla, fiyatının ise uygun olması gerekir. Yabancı markalar ayda 170 bin adet üretim yaparken siz yılda
170 bin adet üretirseniz maliyetler dolayasıyla elbette fiyatlar yüksek olacaktır. Yerli otomobilde öncelikle bu handikapın giderilmesi gerekiyor. Bu arada ürettiğimiz arabayı dünya markası haline getirecek süreci çok ince bir stratejiyle planlayabilmek ve hedefleri doğru koyabilmek gerekiyor. Türkiye’nin bu noktada model ve markasını ortaya koyduğu otomobilinin üretim bandında adedi yükseltecek bir formülü bulması çok önemli. Çünkü adet ne kadar fazla olursa maliyet düşecek ve arabanın fiyatı da ucuzlayarak insanlarımızın satın alabileceği bir noktaya çekilmiş olacaktır. Bugün dünya otomobil piyasasını elinde tutan devlerin stratejileri çok iyi analiz edilmeli. Mesela, bir marka, birkaç markayla işbirliği yaparak, motorunu veya başka bir aksamını hep birlikte üretip, üretimden gelen gücüyle dünya pazarlarında kolayca yer bulabiliyor. Bizim otomobilimizin modeli ve tasarımı yabancılarca yapıldı. Bildiğimiz kadarıyla elektrikli otomobilimizin pillerinin üretimi ilk etapta dışarıda yapıldı. Ama bugünlerde yerli otomobilimizin pilleriyle ilgili bor madeninden üretim yapılmasıyla ilgili çalışmaların başladığına dair haberleri de ilgiyle takip ediyoruz. Otomobilimizin pilini kendimiz üretmemiz elbette dışarıya olan bağımlılığımızın ortadan kaldırılması anlamına gelecektir. Türkiye dünyada en çok bor madeni bulunan ülkelerin başında gelmektedir. Bor madeninden otomobilimizin pillerini üretmemiz bu açıdan çok önemlidir. Diğer yandan üreteceğimiz otomobilin en ekonomik, fiyatı en uygun ve en tercih edilebilir bir segmente kavuşturmamız için üretimden piyasaya sürülünceye, nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar bantlardaki her şeyi bizim yapabilmemiz ve kendi ülkemizin kaynaklarıyla bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilirsek ürettiğimiz yerli otomobili ülkemizdeki herkesin bineceği bir yapıya kavuşturmuş oluruz. Bu konuda devletimizin işi ele alması çok önemliydi. Yatırım grubu da işi sıkı tutarak yerli otomobilimizi yollarımızla buluşturmak için tüm gücüyle çalışıyor. Yani işin en büyük kısmını hallettik görünüyor. Bugün kendi ülkelerinde otomobil üreten birçok marka öncelikle bir sıkıntılı süreçten geçtiler. Ama zaman içinde dünya markası olmayı başardılar. Benim temennim, altlarında hala dünyanın her ülkesinden her marka aracının bulunduğu Türk insanının kendi otomobil markasına bineceği günün en erkene çekilmesi ve bunun uygun fiyat, uygun kalite ile insanımıza sağlanmasıdır” açıklamasını yaptı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Credit Suisse’e ‘sızıntı’ davası 

İsviçre Federal Başsavcılığı, 2022'de Credit Suisse’e veri sızıntısıyla ilgili ceza davası açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.