Anasayfa / Bilgi Bankası / Yöneticiler için başarı taktikleri.

Yöneticiler için başarı taktikleri.

Üretim yapan yöneticilere yeni dönemde başarılı olma taktikleri,
1-YENİ MARKA KİMLİĞİ :Pazar hantallaşmaya başladı.He markanın benzer modellere sahip olması mı gerekiyor?Bu durum müşterilerin aklını karışıtıp ,bayileri öldürmekten öteye gidemiyor.
Yeni marka kimliği bu yüzden önemli .
2.YURTDIŞI İLE REKABET:Yurtdışında rekabette ayakta kalabilmek için sıkıntılar ,yasa ve ticari dengesizlik üretimde maliyetleri ve sabit sermayeyi etkiliyor.Japon ve Avrupalı rakiplerin önünde ise bizde var olan engeller yok.
3.YABANCIYA TEŞVİK:Örneğin ,Toyota ,yeni fabrikasını Texas’ta açtığında eyaletin göz bebeği olmuş devlet milyonlarca dolarlık teşvik vermişti.Ama GM’in Arlington’daki fabrikası için kimse kırmızı halı sermedi.
4.3 BÜYÜK BİRLİKTE ÇALIŞMALI:Üç büyük derken ,şirketleri derneklerive devletleri kastediyorum.”Kader odaklı bir dünyada mı yoksa gerçek odaklı bir dünyada mı yaşıyoruz ?Kader odaklı şirkete GM ,gerçek odaklı şirkete Toyota verilebilir.
5.BASİT OLMA ZAMANI:Ürün hattındaki karışıklık sizi öldürüyor.Toyota’nın sadece 3 markası var.Bunlar Toyota,Lexus ve Scion üreticilerin bu çelişkili fikirlerden kurtulması gerekiyor.
6.İHTİYAÇ DUYULAN ÜRÜNLER:Artık alternatif ürünler bularak ,insanların ihtiyaç duymadığı ürünlerden vazgeçme zamanı.
7.ÜRÜN PORTFÖYÜNE DİKKAT:Markaya tonlarca para ödeyip bundan vazgeçmek çok kötü bir durum,her daim mutlaka yapılacak bir şeyler olmalı.
8.TÜKETİCİLERİ İYİ İZLEYİN:Eğer pazarı takip ederseniz kaybetmezseniz.

Diğer Haber

Filistinli ödüllü yönetmen Ahmad Saleh, Samsun’da sinemaseverlerle buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin dördüncü durağı olan Samsun Kültür Yolu Festivali kapsamında yapılan "Filistin Direniş Sineması" etkinliğinde 4 yapım seyirciyle buluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir