Anasayfa / Bilgi Bankası / Yöneticiler için başarı taktikleri.

Yöneticiler için başarı taktikleri.

Üretim yapan yöneticilere yeni dönemde başarılı olma taktikleri,
1-YENİ MARKA KİMLİĞİ :Pazar hantallaşmaya başladı.He markanın benzer modellere sahip olması mı gerekiyor?Bu durum müşterilerin aklını karışıtıp ,bayileri öldürmekten öteye gidemiyor.
Yeni marka kimliği bu yüzden önemli .
2.YURTDIŞI İLE REKABET:Yurtdışında rekabette ayakta kalabilmek için sıkıntılar ,yasa ve ticari dengesizlik üretimde maliyetleri ve sabit sermayeyi etkiliyor.Japon ve Avrupalı rakiplerin önünde ise bizde var olan engeller yok.
3.YABANCIYA TEŞVİK:Örneğin ,Toyota ,yeni fabrikasını Texas’ta açtığında eyaletin göz bebeği olmuş devlet milyonlarca dolarlık teşvik vermişti.Ama GM’in Arlington’daki fabrikası için kimse kırmızı halı sermedi.
4.3 BÜYÜK BİRLİKTE ÇALIŞMALI:Üç büyük derken ,şirketleri derneklerive devletleri kastediyorum.”Kader odaklı bir dünyada mı yoksa gerçek odaklı bir dünyada mı yaşıyoruz ?Kader odaklı şirkete GM ,gerçek odaklı şirkete Toyota verilebilir.
5.BASİT OLMA ZAMANI:Ürün hattındaki karışıklık sizi öldürüyor.Toyota’nın sadece 3 markası var.Bunlar Toyota,Lexus ve Scion üreticilerin bu çelişkili fikirlerden kurtulması gerekiyor.
6.İHTİYAÇ DUYULAN ÜRÜNLER:Artık alternatif ürünler bularak ,insanların ihtiyaç duymadığı ürünlerden vazgeçme zamanı.
7.ÜRÜN PORTFÖYÜNE DİKKAT:Markaya tonlarca para ödeyip bundan vazgeçmek çok kötü bir durum,her daim mutlaka yapılacak bir şeyler olmalı.
8.TÜKETİCİLERİ İYİ İZLEYİN:Eğer pazarı takip ederseniz kaybetmezseniz.

Diğer Haber

Asya borsaları Yellen’ın açıklamalarından sonra düşüşte

Asya-Pasifik piyasaları, yatırımcılar ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın açıklamalarını değerlendirirken düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir