Anasayfa / Ekonomi / ABD’de çalışan bağlılığı yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar

ABD’de çalışan bağlılığı yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar

HANDE BERKTAN

Dijitalleşme ve pandeminin etkisiyle birçok yeni çalışma düzeni hayatımıza girdi ve hibrit düzende çalışma sistemi oldukça yaygınlaştı. Yeni değişen çalışma sistemi, iş süreçlerinin dijitalleşmesini de gerektiriyor.

İnsan kaynakları alanında yapay zeka tabanlı çözümler sunan Twiser CEO’su Ongun Demirler “Geleneksel performans sistemlerinin yerini daha şeffaf, çevik, sürdürülebilir ve geri bildirim kültürüne sahip, insanı esas alan yeni nesil performans sistemleri alıyor. Kurumların daha çevik olması ve yalın bir sisteme geçmesi gerekiyor. Performans yönetim sistemlerinde anlık verilerle yöneticilerin karar almasını sağlıyoruz. Şirket hedefleriyle çalışan performanslarını birbirine bağlayabiliyoruz. Yapay zeka tabanlı çözümle bu bağlantıyı kurabiliyoruz.

Eski kuşak çalışanlarda motivasyonu ve şirket bağlılığını artırmak donanımlı ofisler, cep telefonu ve araç temini ile sağlanabiliyordu. Yeni nesil zaten ofisin uzağında çalışmak istiyor. Yeni nesil çalışana, yaptığı işe anlam kattığını hissettirebilmek önemli.

Unutulmamalı ki ABD’de çalışan bağlılığını yaratamamanın yıllık maliyeti 500 milyar dolar. Yöneticiler de kendi şirketleri için bu maliyeti göz önünde bulundurmalı” dedi.

Yatırım planlarına dair Twiser CEO’su Demirler “ABD’ de bünyesinde 30’a yakın unicorn çıkarmış Plug and Play Tech Center’dan 20 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldık. ABD’de Houston ve Silikon Vadisinde ofislerimizi açtık. Satış ağımızı Texas bölgesiyle başlayıp doğu bölgesine doğru genişletmeyi planlıyoruz. Diğer yandan MENA bölgesinde önemli oyuncu olmak adına yatırım için gerekli adımları atıyoruz. Hedefimiz Türkiye’den çıkan yeni unicorn olmak.” açıklamasını yaptı.

Diğer Haber

OYAK’ın 64’üncü Olağan Genel Kurulu

- OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem: - "1961’de kurulan OYAK, Türkiye’nin en başarılı tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olarak 62 yıl boyunca hep çalışmış, üretmiş ve paylaşmıştır"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir