Anasayfa / lastik / Aracınız İçin En İyi Lastikleri Nasıl Seçersiniz?

Aracınız İçin En İyi Lastikleri Nasıl Seçersiniz?

Arabayla birlikte gelen lastik türlerine bağlı kalmak bazı müşterilerin tercihinde olmayabilir, istenilen doğru boyutu ve özellikleri bulunabilir peki nasıl?

Otomobilin sürüş ve kullanım şekline önem veriliyorsa, orijinal ekipmanı veya OE lastiklerini üreticiden satın almak daha iyi olacaktır.

Bu en kolay seçenektir: Lastikler araba için tasarlandığından, çok iyi uyacaklardır. Aracın kullanım kılavuzuna bakarak veya çevrimiçi bir lastik perakendecisinin web sitesinde hızlı bir arama yaparak arabayla hangi lastiklerin geldiğini öğrenilebilir.

Ancak arabanın sürüş özelliklerini değiştirmek isteniyorsa, biraz daha araştırma yapmak gerekecektir. Çevrimiçi lastik incelemelerini okumak veya belirli özellikler için aramak iyileştirmek için yeterli gözlemler olacaktır.

Lastik boyutu

Sürücünün yan kapısında, araca hangi lastiklerin uygun olduğunu gösteren bir pankart bulunur. Örneğin, lastik boyutu P215 / 65 R15 şeklinde olabilir. Bu sayı ve harf dizisi lastik genişliğini, genişliğe göre yüksekliğini ve çapını belirtir. Çoğu durumda, yeni lastikler bu boyuta uymalıdır.

Çevrimiçi lastik satın alırsa, lastik ebadınızı TyreRack.com gibi bir perakendecinin web sitesinde kolayca bulabilir. Sadece yılı, arabanın markasını ve modelini girmeniz yeterlidir; lastik ebadını ve ebadına uyan ve araba için işe yarayacak lastiklerin bir listesini erişim sağlanabilir. Daha sonra lastik incelemelerini ve fiyatlarını karşılaştırabilir.

Lastikleri test eden ve gözden geçiren Tüketici Raporları lastik programı yöneticisi, “Lastikler, aracın kişiliğini tanımladığını “ifade eder. Sürücülere yalnızca doğru boyutta değil, aynı zamanda aracın yol tutuş ve frenleme kabiliyetini de optimize eden lastikleri seçmelerini söyler. Son olarak, yol gürültüsünü azaltan ve rahat bir sürüş sağlayan lastikleri aramak uzun vadede faydalı olacaktır. Ancak, araç için özel olarak geliştirilmiş yalnızca birkaç lastik markası olacağını unutmamak gerekir

Ayrıca dört mevsim, kış veya yaz lastikleri isteyip istenmediğine de karar verilmesi gerekecektir. İşte bu lastik türleri arasındaki farkların bir açıklaması:

Dört mevsim lastikleri en popüler olanıdır, çünkü adından da anlaşılacağı gibi, yıl boyunca arabada bırakabilme imkânı vardır.

Dört Mevsim Lastikler: Islak yolları yaz lastiklerinden daha iyi kavrar. Lastik tasarlamak, ödün verme amaçlı bir alıştırmasıdır: Bir performans faktörünü iyileştirmek neredeyse her zaman bir veya daha fazla faktörün azaltılması anlamına gelir. Dört mevsim lastiklerinden sorumlu mühendisler, karda ve donma altındaki sıcaklıklarda daha iyi direksiyon hakimiyeti için ıslak yollarda çekiş gücünden ödün veriyor. Bu değiş tokuşu, düşük sıcaklıklarda esnek kalan ancak ıslak olduğunda yoldaki tutuşunu gevşeten malzemeleri seçerek başarırlar.

Kış lastikleri tüm yıl boyunca kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bu, kış yaklaşırken fazladan bir tekerlek seti satın alma veya bir montörün bunları yaz lastikleriyle değiştirmesi gerektiği anlamına gelir. Kış lastikleri, soğuk havalarda en iyi performansı gösteren esnek bir kauçuk bileşenden yapılmıştır. Ayrıca buzu kırmak ve karı ısırmak için daha derin bir sırt ve daha fazla yarıklara (“kılcal kanallar” denir) sahiptirler.

Yaz lastikleri, performans sürüşü için spor arabalara en uygun olanıdır ve sıcak havalarda ve yüksek hızlarda kuru yollarda iyi bir tutuş sağlar. Bununla birlikte, yumuşak kauçuk bileşiği, yaklaşık 40 derecenin altında veya karlı yüzeylerde iyi çekiş sağlamaz.

Zamanlama

Alışverişe başlamadan önce lastiklerin tehlikeli bir şekilde aşınmasını beklememek gerekir. Uzmanlar, sırtına bir çeyreklik ekleyerek mevcut lastikleri kontrol etmenizi önerir.

Erken başlanırsa, lastikleri araştırmak ve en iyi fiyatları satın almak için bolca vakit olacak. Lastik ebadını ve istenilen lastik türünü ve özelliklerini öğrendikten sonra, yorumları okuyabilir ve aşağıdaki gibi sitelerden puanları kontrol edebilir

Çevrimiçi olarak istenilen lastikleri bulup fiyatlandırıldığında, bu fiyatı yenmek için gerçek mekânda faaliyet gösteren bir lastik dükkânı edinebilir Değilse, lastikleri çevrimiçi olarak sipariş edebilir, doğrudan yerel bir tesisatçıya göndermesini sağlayabilir ve sonra geldiklerinde arabayı getirebilir

Öyleyse önceden plan yaparak- yumuşak ve güvenli bir sürüşe sahip olacak ve hatta biraz para biriktirebilme şansı olacaktır.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Denizbank’tan tahsili gecikmiş alacak satışı

Denizbank'tan KAP'a yapılan açıklamada tahsili gecikmiş bazı alacakların varlık yönetim şirketlerine satıldığı duyuruldu. Açıklamada alacakların devir işlemlerinin ve sözleşmenin imza sürecinin tamamlandığına yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.