Anasayfa / Dünya / Basf artık Hindistanda da hizmet verebilecek.

Basf artık Hindistanda da hizmet verebilecek.

BASF India Hindistan’daki Gujarat eyaletinde Dahej’de yeni bir kimyasal üretim tesisini hizmete soktu. Şirketin 150 milyonluk yatırımla en büyük yatırımı olarak görülüyor.BASF ,2013-2020 yılları arasında Asya Pasifik’te üretim sahalarını güçlendirmeyi hedefliyor.Yeni komplekste , poliüretan ağını , koruyucu kimyasallar ve polimer çözelti tesisleri de içeriyor.

Koruyucu kimyasallar tesisi şirketin Hindistan’daki ilk sülfasyon tesisi olacak ve polimer çözeltileri birimi BASF’in Mangalore tesisini tamamlayacak , Kuzey ve Batı Hindistan’daki kağıt ve tahta , mimari kaplamalar, yapı ürünleri, yapıştırıcılar ve fiber müşterileri için hizmet verecek.

Poliüretan üretim ağı ham olarak işlenen Metilen Difenil Diizosiyanatın dağıtıcısını da içerecek. Sellasto mikroselüler poliüretan bileşenleri ve poliüretan sistemlerini ve Elastolan termoplastik poliüretan üretecek.

Poliüretan çoğunlukla soğuk ve sıcak yalıtım uygulamalarında spor ayakkabısı, otomotiv, yapı ve mobilya sektöründe kullanılır.

chemicals-technology.com

Diğer Haber

Spot piyasada elektrik fiyatları (06.06.2023)

Spot piyasada 1 megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 2 bin 450 lira, en düşük 1249 lira olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir