Anasayfa / Haberler / Bizi kendisine rakip gören Kauçuk Derneğine yanıtımız:’Haberciliği bize bırakın’

Bizi kendisine rakip gören Kauçuk Derneğine yanıtımız:’Haberciliği bize bırakın’

Kauçuk Dergisi, yayın hayatına başladığı günden bu yana, internet medyacılığı aracılığıyla, kauçuk sektörünü okurlarıyla buluşturmaktadır. Önceliğimiz, kauçuk sektörünün sesi olmak ve sektörün yaşadığı sıkıntıları duyurabilmektir. Haber sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden de anlıyoruz ki bizler doğru yoldayız.

Lakin bugün, haberlerine ve duyurularına her daim yer verdiğimiz Kauçuk Derneğinden aldığımız bir e-posta bizi bir hayli üzmüştür. Derneğin tüm üyelerine yollanan bu mailde haber sitemizin ismi kullanılarak mesnetsiz bir iddiaya yer verilmiş.

Dernek sekreteri Ganimet Genç imzalı e-posta şöyle:

“Son zamanlarda, kaucukdergisi.com sitesinden ve kaucuk dergisi <kaucukdergisidmr@gmail.com> adresinden tarafınıza e postalar gönderilmektedir. Dergimizin adını kullanarak reklamını yapmak isteyen sitenin Kauçuk Dergimiz ve Derneğimizle hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.””

Biz de cevap hakkımızı kullanmak ve bunu siz değerli okurlarımızla da paylaşmak istedik.

Biz, öncelikle kendilerine yetkili ağızdan bir e-postayla yanıt verdik. Kauçuk Derneğine yanıtımız şu şekildedir:

“-Biz hiçbir zaman Kauçuk Derneği yayın organı olduğumuzu hiç kimseye duyurmadık..

-Kauçuk Derneği yayın organı Kauçuk Dergisinin  rakibiyiz demedik.

-Onların dijital platformuyuz demedik.

-Duyurularınızı hiçbir maddi beklenti içerisine girmeden haber yaptık..

-Daha az önce bize siz sanarak reklam vermek isteyen bir firmayı size kanalize ettik.

Bizi kendinize rakip görmenizi açıkçası çok anlamsız bulduk.Bu konuyu haberleştireceğiz ve siteden yayınlayacağız..

Amacımız sektörün olmayan dijital platformu olmaktı,ancak görüyoruzki sektörün temsilcisi olduğunu iddia eden derneğin takındığı tavır bizi bu amacımızdan mahrum etmeye yönelik…”

Ve son bir ekleme de buradan yapalım yanıtımıza değerli okurlar…

“Bilmelisiniz ki Kauçuk Derneği Yetkilileri, bizim inandığımız tek bir şey var,”Birlik her zaman rekabetten üstündür”. Ekonominin gidişatı belliyken, kauçuk sektörünün sorunlarını birlikte aşmak ve birbirimizle daha koordineli çalışmak gerekirken, bu tür davranışlar hem sektöre hem de size duyulan güvene zarar getirmakten başka bir işe yaramayacaktır. E-postalarla haberlerimizi iletmemiz sektörle ilgili her konuyu duyurabilmek ve sektördekilerin dikkatine sunmaktır. Bunun haricindeki mesnetsiz iddianız sadece sizin art niyetinizi ortaya koymaktadır. Kauçuk dergisi olarak size tavsiyemiz; sektöre can verdiğiniz,ilaç olduğunuz haberler, duyurular ve birleştirici mesajlarınızla o derneği yönetin ve e-postalar yönlendirin. Siz bunları yapın, haberciliği de bize bırakın!”

Kauçuk Dergisi Yönetimi

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir