Anasayfa / Kauçuk / Çinli Jinyu ve Türk Yeslas firmaları ,yeni lastik fabrikası kuracak.

Çinli Jinyu ve Türk Yeslas firmaları ,yeni lastik fabrikası kuracak.

Önümizdeki iki yıl içerisinde Jinyu ve Yeslas firmalarının işbirliği ile kurulacak lastik fabrikasında son teknolojiler kullanılacak.
Dünya lastik piyasasında önemli bir ivme yakalayan Jinyu’nun Türkiye’deki araç lastik bayileri, ana dağıtımcı Yeslas şirketinin ev sahipliğinde 5 3.2016 da Kuşadası’nda toplandı. Le Blue Hotel’de yapılan bayi toplantısında konuşan Yeslas Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çetinkaya, 5 yıl önce 5 kişi ile başladıkları çalışmaların günümüzde gelişip devam ettiğini söyleyerek, “Beş kişi ile başladığımız yolculuğumuzda 52’si profesyonel yüzün üzerinde çalışan, 202 bayi,15 bin metrekare kapalı alana ulaştık. Dünyadaki lastik piyasasının yüzde 7’sine sahip Jinyu’nun Türkiye’de yüzde 4 pazar payı bulunuyor. Bugün Çin’den ithal edilen her dört lastikten biri Jinyu. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da konsept bir mağaza açıyoruz. Bu yılın ilk gününden itibaren yol yardımı hizmeti vermeye başladık. Bu hızlı ivmede bizi gururlandıran en önemli şey ise, beş yılda biri kullanıcı hatası sadece 10 şikayet almamızdır” dedi.

Yaşar Çetinkaya, “Çinli Jinyu ile karşılıklı güven esasında başarılara imaza atıyoruz .Karşıklı anlaşmalarımız tamamlandı. Satış rakamlarımızı 1-1.5 milyona ulaştırmayı hedeflediğimiz önümüzdeki iki yılın sonunda Jinyu-Yeslas ortaklığında fabrika kurmayı hedefliyoruz. Son teknoloji ile donatılacak fabrika 4 yılda tamamlanacak” diye konuştu.(Hürriyet)

Diğer Haber

İsveç merkezli Autoliv 8 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Dünyanın önde gelen emniyet kemeri ve hava yastığı üreticisi İsveç merkezli Autoliv, artan maliyetler nedeniyle Avrupa'da birçok fabrikayı kapatma ve yaklaşık 8 bin çalışanını işten çıkarma kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir