Anasayfa / Dünya / Endonezya,Rusya’dan aldığı uçakların bedelini kauçuk ve palm yağı vererek ödeyecek

Endonezya,Rusya’dan aldığı uçakların bedelini kauçuk ve palm yağı vererek ödeyecek

Geçtiğimiz şubat ayında Rusya ile Endonezya arasında  imzalanan Su-35 uçaklarının tedarikiyle ilgili kontratın tutarı  toplam 1.1 milyar dolar. Endonezya, kontrat tutarının  Rusya ya kauçuk ve palm yağı tedarik ederek karşılayacak. Uçakların teslimatının kontratın imzalandığı tarihten 2 yıl sonra yapılması planlanıyordu, Endonezya ilk uçağa bu ay sahip olmak istiyordu.

Jakarta Post gazetesinin haberine göre Endonezya Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Departmanı Genel Müdürü Oke Nurvan daha önce Cakarta’nın Rus yapımı Su-35 avcı uçaklarını alacak olmasından ABD’nin memnuniyetsizliğini dile getirdiğini açıkladı.

“Rusya ile barter anlaşması sürecindeyken ABD müdahale etmeye çalışıyor” diyen Nurvan, Washington’un tepkisine rağmen Endonezya’nın planlarından vazgeçme niyetinde olmadığını ifade etti.

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Erdoğan: Hayat pahalılığı gündemden çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı yaptığı açıklamada, "Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmaya kararlıyız." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir