Anasayfa / lastik / Falken 4 Mevsim, Test Sonuçlarında Örnek Lastik Olarak Değerlendirildi

Falken 4 Mevsim, Test Sonuçlarında Örnek Lastik Olarak Değerlendirildi

Avrupa’da Gerçekleştirilen Dört Mevsim Lastiği Testinde Falken EUROALL SEASON AS210 “Örnek Lastik” Olarak Değerlendirildi.

Türkiye distribütörlüğünü AKO Grup’un yaptığı Falken, Avrupa’da gerçekleştirilen dört mevsim lastik testinde, EUROALL SEASON AS210, 205 / 55R16 ebadında test edilen toplam 32 lastikte beşinci sırayı alarak “örnek lastik” ödülüne layık görüldü.

Bağımsız test sürücüleri, dengeli sürüş özelliklerine sahip bir marka profiline sahip Falken’in, her türlü hava koşulunda dengeli yol tutuşu, suda kızaklamada üstün performansı, yüksek kilometre kapasitesi ve uygun fiyat özelliklerini EUROALL SEASON AS210’un güçlü yönleri olarak belirttiler.

Test sürecinde, farklı markalardan lastikler ana test öncesinde ıslak ve kuru yollarda bir fren testiyle elemeye tabi tutuldu. Falken 100 km/s’lik ilk hızlarda ıslak yolda 51,3 m ve kuru yollarda 42,7 m’ye ulaştı ve listenin en üst üçte birlik kısmında yer aldı.

Ana testte Falken lastikleri, beklenenden daha fazlasını verebildiğini kanıtladı. Hesaplanan kilometre kapasitesi 67.820 kilometre olan Falken EUROALL SEASON AS210, bu kategorideki en iyi değerin sadece yaklaşık 7.000 kilometre gerisinde tamamladı. Öte yandan bu sonuç, aynı zamanda “1.000 km başına fiyat” kategorisinde de karşılığını buldu ve kalitenin pahalı olmasına gerek olmadığı gerçeği diğer test kategorilerine de yansıdı.

Örneğin ıslak yol yüzeyinde, Falken lastikleri 78.0 km/s’lik bir yüzey hızına ulaştı, bu da testte elde edilen en iyi değerden saatte sadece üç kilometre fark olduğunu ve kış lastiklerinden bile daha üstün bir performansa sahip olduğunun göstergesi oldu.

Falken, ıslak sürüş pistinde de etkileyici sonuçlar elde etti. Bu kategorideki test galibi, 12.09 saniyelik tur süresine ulaşan Falken EUROALL SEASON AS210’un sadece yarım saniye önündeydi. Islak koşullarda yol tutuşuna ek olarak, Falken lastikleri ayrıca karlı ve kuru sürüş koşullarında “iyi” test sonuçlarını elde etti.

Falken, testler genelinde aldığı sonuçla, “Örnek Lastik” olarak değerlendirildi.

Logisticusdergisi.com

Diğer Haber

Continental lastiklerine RFID teknolojisi

Continental, RFID (radyo frekansı tanımlama) teknolojili ilk binek otomobil lastiklerinin tedarikini gerçekleştirdi. Özel bir cihazla …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir