Anasayfa / Haberler / Gökçeler Makine, Boeing için parça üretiyor

Gökçeler Makine, Boeing için parça üretiyor

Gökçeler Makine Genel Müdürü Gökçeler, “Alp Havacılık ile yaptığımız çalışmaların geliştirilmesi neticesinde 4 adet Boeing 787 yolcu uçağına ait parça üretimine devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Savunma Sanayi alanında üretim yapan Gökçeler Makine, makine parkını ve üretim alanını genişletmeyi hedefliyor. Sivas’ta ilk uçak parçasının üretimini yaptıklarının altını çizen Gökçeler Makine Genel Müdürü Ahmet Nazmi Gökçeler, “Alp Havacılık ile yaptığımız çalışmaların geliştirilmesi neticesinde dört adet Boeing 787 yolcu uçağına ait parça üretimine devam ediyoruz” dedi.

Üretimini CNC ve PLC kontrollü makinelerle yapan Gökçeler Makine,  savunma sanayiinde uçak, toma, tank parçalarının yanı sıra plastik enjeksiyon kalıpları, özel makine tasarımı ve üretimi, makine yedek parçaları ve plastik enjeksiyon yöntemi ile parçalar üretiyor. Firmalarının, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gökçeler tarafından 1973 yılında kurulduğunu belirten Ahmet Nazmi Gökçeler, “Çeşitli ortaklıklar ile 1976 yılında Gökmen Makine adıyla hidrolik abkant ve giyotin pres üretimine başladık. İlerleyen yıllarda makine imalat ve yedek parça üretimine geçtik. 2010 yılında Sivas OSB’deki yatırımlarımızı tamamlayarak, firmamızın  üretimini bu alana taşıdık. Sonrasında CNC makineler alarak, daha profesyonel hale geldik” diye konuştu.
Yıllık ortalama 75 plastik enjeksiyon kalıbı, 1 milyon adedin üzerinde plastik parça ürettiklerini kaydeden Gökçeler, “Savunma sanayiinde ise yılda 300 adedin üzerinde uçak parçası, bin adedin üzerinde TOMA parçaları, 10 bin adedin üzerinde de tank parçalarının imalatını yapıyoruz. Çalıştığımız firmalar arasında Alp Havacılık, Nurol Makine, FNSS, Aselsan, Nitrocare, Anadolu Tıp, Paco Çelik firmaları bulunuyor. Her biri alanında önde gelen firmalarla çalışıyoruz” bilgisini verdi.

Bu yıl savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaların teşvikiyle beş eksen CNC ile CMM ölçüm cihazı almayı planladıklarını bildiren Ahmet Nazmi Gökçeler, “Firmamızın doğrudan ihracatı bulunmuyor. Dolaylı yoldan yapılan ihracatta ürünlerimiz yaklaşık 50 ülkeye satılıyor.  3 bin metrekaresi açık, 2 bin metrekaresi kapalı alanda üretim yapıyoruz. Kapalı alanımızı yüzde 50 büyütmek için çalışmalara başladık” dedi.

“Uçak parçası üretiyoruz”

Sivas’ta ilk uçak parçasının üretimini yaptıklarının altını çizen Gökçeler, “2012 yılında Alp Havacılık firması ile yaptığımız çalışmalar sonucunda bu alanda üretime başladık TUSAŞ ile yapılan çalışmalarımızda da helikopter gövde şekillendirme kalıplarının üretimini yaptık. Alp Havacılık ile yaptığımız çalışmaların geliştirilmesi neticesinde de dört Boeing 787 yolcu uçağına ait parça üretimine devam ediyoruz” bilgisini verdi. 2012 yılında Nurol Makine ile yaptıkları çalışmalarla axor TOMA, ejder TOMA’ları ve buldozerin mekanizma kolları, şase bağlantı parçaları, çamurluk ve basamaklarının üretimine başladıklarını kaydeden Ahmet Nazmi Gökçeler, “Ayrıca Nurol Makine’nin ürettiği 4×4 Ejder Yalçın aracının birçok bağlantı parçasını da imal ediyoruz” diye konuştu.

Sivas’ta faaliyet gösteren Anadolu Tıp Teknolojileri ve Nitrocare’in kalıplarını da ürettiklerini aktaran Gökçeler, “Bu kalıplarla milyonlarca parça üretimi yapılıyor. Firmamız 2014 yılında Aselsan tarafından denetlenerek, onaylı yan sanayi tedarikçisi olmaya da hak kazandı. Üretim konusunda görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Ar-Ge çalışmaları hakkında da bilgi veren Gökçeler, ” Medikal sektöründe ve savunma sanayiinde dört farklı konuda Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Çalıştığımız firmaların temin etmekte zorlandıkları veya pahalıya temin ettikleri yurtdışı menşeli parçaların Ar-Ge çalışmalarını yapıyoruz. Bu ürünleri aynı kalitede daha ekonomik olarak üretiyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:DÜNYA

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Teknoloji devi Tencent, Tesla’nın rakibi ile anlaştı

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio ve teknoloji devi Tencent, otonom sürüş ve yüksek çözünürlüklü haritalama dahil olmak üzere bazı alanlarda birlikte çalışacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.