Anasayfa / Dünya / İngiltere’deki liman tıkanıklığı aylarca sürebilir

İngiltere’deki liman tıkanıklığı aylarca sürebilir

Birleşik Krallık’a mal tedarikinde yer alan dokuz kuruluş, bu hafta İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Schapps’a ülkenin önde gelen konteyner limanlarındaki mevcut tıkanıklık seviyelerinin bir süre daha devam edebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Nakliye, lojistik, nakliye ve liman kuruluşları, COVID-19 ve Brexit’in, salgının ilk dalgasının küresel deniz taşımacılığı hizmetlerini kesintiye uğratmasıyla, Birleşik Krallık’ın deniz geçiş yollarında ortaya çıkan kaosa zemin hazırladığını ifade etti. Bunun bir sonucu, Avrupa’dan Asya’ya boş konteynerlerin geri dönüşünde gecikmeler ve özellikle Çin limanlarında kıtlıklara yol açtı ve sektör sonbaharın başlarında doğu-batı ticaret yollarındaki geleneksel yüksek talep dönemine girerken tam etkisi hissedilmeye başlandı. Ve sorun, Brexit geçiş döneminin sonu yaklaşırken ithalatta artış gibi Birleşik Krallık’a özgü faktörlerle ve aynı zamanda depolama ve depo kapasitesi üzerindeki baskıyı artırarak  daha da karmaşık hale geldi.

Diğer Haber

Cevdet Yılmaz: Enflasyonda yıl ortasından itibaren belirgin düşüş göreceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonun bu yılın ortasından itibaren düşüşe geçeceğini belirtti. Yılmaz “2026'da ise tek haneli rakamlara tekrar ulaşacağız.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir