Anasayfa / Dünya / İskandinav Ülkeleri Büyükelçilerine Yatırım Ortamı Tanıtıldı

İskandinav Ülkeleri Büyükelçilerine Yatırım Ortamı Tanıtıldı

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, İskandinav ülkeleri büyükelçileri ve ticaret müşavirlerinden oluşan heyete Ankara’nın iş ve yatırım ortamını tanıttı.
Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, İskandinav ülkeleri büyükelçileri ve ticaret müşavirlerinden oluşan heyete Ankara’nın iş ve yatırım ortamını tanıttı.

Ajanstan yapılan açıklamaya göre, ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilen programa Danimarka, Norveç, Finlandiya ve İsveç’i temsilen büyükelçi ve ticaret müşaviri düzeyinde katılımlar oldu.

Üniversite ve Teknokent tanıtımının yapıldığı program, Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ve ODTÜ Teknokent firmalarının ziyareti ile devam etti. Firma temsilcileri, İskandinav ülkelerinden büyük teknoloji firmalarının teknokente kazandırılması konusunda misyon temsilcilerinden destek istedi.

Programın devamında OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, İş ve İnşaat Makineleri Kümesi, Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümesi, Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümesi, Savunma ve Havacılık Kümesi, Medikal Sanayi Kümesi, Kauçuk Teknolojileri Kümesi firma temsilcilerinin katıldığı tanıtım sunumları gerçekleştirildi.

Medikal Sanayi Kümesi üye firmalarının ortak sergi alanı, OSTİM Ortak İhracat Merkezi ve Organize Sanayi Bölgesi firmalarının ziyareti ile tamamlanan programda ticaret ve işbirliği olanakları görüşüldü. Özellikle İskandinav ülkelerini uluslararası pazar ağına dahil etmek isteyen firmalar, misyon temsilcilerine ortak ve distribütör bulmak konusunda taleplerini iletti.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, programa ilişkin, “Bölgemize doğrudan yatırım çekmek, bölgemizin teknoloji ve sanayi potansiyelini tanıtmak amacıyla İskandinav ülkeleri ile gerçekleştirdiğimiz toplantının işbirliği kanallarını açacağına inanıyoruz. Toplantılarda birçok konu değerlendirildi, sonraki süreçte de kolaylaştırıcı misyonumuz ile atılacak somut adımlara destek olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

www.haberler.com

Diğer Haber

Petrol haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor

Petrol, OPEC+ toplantısı öncesinde taleple ilgili süregelen endişelerin piyasayı etkilemesiyle bir ay içindeki en büyük haftalık kaybına yöneldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir