Anasayfa / Ekonomi / Kauçuk harikası

Kauçuk harikası

HTC’nin son yıllardaki en iyi telefonu: HTC 10

Ek araçlar ve eşsiz özellikler bazı akıllı telefonları diğerlerinden ayırıyor olabilir. Ancak bir yandan da sadece çok yönlü bir telefon arıyor olabilirsiniz. HTC’nin tanıttığı son telefon HTC 10’un arkasındaki ana fikir tam olarak da bu. HTC, önceki modellerinde farklı marifetlerle karşımıza çıkmıştı ama 10 ile hepsi değişti. Lansman öncesi telefonu biraz kurcalama şansımız oldu ve şimdi ilk izlenimlerimizi paylaşmaya hazırız.
HTC, komple metal telefon furyasını başlatanlardan biri olarak 10’da geri adım atmadı ve bize sürpriz yaşatmadı. Cihazın renkleri konusunda bize farklı renk skalası sunulabilirdi ama şirket Apple’ın test edilmiş ve onaylanmış renk yaklaşımını takip etmekten memnun görünüyor. Bu da, siyah, silver ve gold renklere sahip olduğu anlamına geliyor.
5.2 inç’lik ekranın alt kısmında, elmas kesim parmak izi okuyucu bulunuyor. Yanlardaysa, dokunmaya duyarlı tuşlar bulunuyor. Bu özellik eski HTC telefonların ekranlarında yer alan düğmelerin yerini almış. Güç ve ses tuşları da metalden yapılmış. Pürüzlü desenleri de yanlışlıkla tıklamaların önüne geçmek istiyor.

Ekran QHD çözünürlüğe sahip olsa da HTC, OLED ile değişim yapmak yerine LCD ekranları kullanmayı tercih ediyor. İlk incelemelerimiz sırasında oldukça güzel görünüyor olsa da cihazı kazanan ilan edebilmemiz için, LG, Samsung ve Apple ile doğrudan bir kıyaslamaya ihtiyacı var.

Ön yüzdeki stereo hoparlörler yüksek seviyede ses veriyor. Ayrıca bir çift High Resolution Audio- uyumlu kulaklık sahibi oluyorsunuz.

Ultra kombo
Belki HTC tam anlamıyla diğer ıvır zıvırları kullanmaktan vazgeçmemiştir. Ultrapikseller, rakip diğer telefonlara göre 12 MP sensörleriyle daha büyük pikseller topluyor. Tabi bu tek marifet değil. Çift-LED flaş, lazer odaklama ve f/1.8 diyafram da diğer büyük haberler arasında yer alıyor.
Aynı zamanda optik görüntü sabitleyicisi de elde ediyorsunuz. İlk kez telefonun ön yüzeyindeki kamerada OIS kullanıldığını görüyoruz, bu da manzara görüntülerinin yanında, daha keskin ve kaliteli selfieler çekebilmeniz anlamına geliyor. HTC ayrıca, Pro moduyla manuel beyaz ayarı, ISO, perde hızı ve pozlandırma ayarları getiriyor.

 

www.stuff.com.tr

Diğer Haber

Yurt genelinde yarından itibaren sıcaklıklar artacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yurt genelinde yarından itibaren artması beklenen sıcaklıkların bazı illerde 30 derecenin üzerine çıkacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir