Anasayfa / Ekonomi / Konya’dan Türkiye’ye silikon taban.

Konya’dan Türkiye’ye silikon taban.

Konya Kunduracılar sanayisinde ayakkabı tabanı üretimi yapan Deresoy Taban Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği silikon (kauçuk) tabanla Türkiye’nin dev üreticileriyle rekabete girdi.
Yumuşaklığı ve kalitesiyle kullanıcılara rahat bir yürüyüş imkânı sağlayan silikon taban, Konya’ ilk olarak üretildi. Kışlık ve yazlık ayakkabılar için 2 tipte, çeşitli renklerde üretilen silikon tabanın yazlık ürünün seri üretimi başladı. Silikon taban ürünü pazarda ilgiyle karşılarken, kışlık ürünün seri üretiminin önümüzdeki 3 ay içerisinde başlanacağı haberi verildi. Su geçirmez ve anti-alerjik maddelerden üretilen silikon taban, tüm bu özelliklerinin yanında, soğuk havalarda, ayak sıcaklığını da 30 derecede sabit tutabiliyor.

‘HAYALİMİZDEKİNİ BAŞARDIK’

Ayakkabı taban üretimine baba mesleği alarak devralan ve 1994 yılından beri seri üretim yapan firma Genel Müdür Ali Fuat Deresoy, “ yıllardır çalışmakta olduğumuz silikon tabanı üreterek hayallerimizdeki başardık” dedi. sert zemin üzerinde yürürken rahat hissettirecek ürünün geri dönüşümlü olarak ürettiklerini anlatan Deresoy, “ Silikon kauçuk tabanlık, Visco-elastic özeliğine, yürüme ve ayakta durma pozisyonlarında temel basınç noktalarına sahiptir.

Bu ürünler iki farklı yoğunluğa sahip silikondan üretilmiştir. Mavi bölgelerde kullanılan silikon diğer bölgelerden daha yumuşaktır. Farklı iki yoğunluk sayesinde ayağın anatomisine adapte ederek basıncı dengeli bir şekilde dağıta bilir. Silikon tabanlıklar yüz 100 silikon -kauçuktan üretilmiştir. Bu ürünlerin tüm ayak tiplerinin kullanımında uyumlu kılar. Hipoallerjenik bir ürün olup sabun kullanmadan ılık su ile yıkanabilir özelliğe sahiptir.

Şu ana kadar olan kullanımlarda herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır ve rahatlatıcı ve dinlendiricidir. Silikon tabanlıklar plantar anlarda, ön ayak ve tırnak biçimsizliklerinde, düztabanlarda, ayak bileği, diz ve kalça eklemleri artroz landa, aşil tendon iritasyonlarında, bursitis ve dejeneratif rahatsızlıktan intervertebral disk problemlerinde, uzun süre ayakta kalmak zorunda olanlara, spor yapanlarda kullanılması tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘İHRACAT PAZARI GENİŞ BİR ÜRÜN’

Dünyanın dört bir yanındaki iş ortakları, bayileri ve satış noktalarına yüksek standartlarda ürün ve hizmet sunan Deresoy Taban, Avrupa, Ortadoğu, Afrika pazarların yanısıra binlerce seçkin mağaza, toptan dağıtım ile pazarda söz sahibi oluyor. Türkiye’de ayakkabıda konforu ve modayı uygun fiyatla tüketiciye sunan ve her geçen yıl marka değerini bir üst seviyeye çıkaran Deresoy Taban, dünya markası haline gelmiştir. Her yıl hedef pazarlarda marka bilinirliğini arttırmak amacı güden Deresoy Taban Genel Müdürü Ali Fuat Deresoy, “yeni pazar ve müşteri portföyü oluşturmak ve mevcut satış ortaklarına destek olmak amacıyla birçok önemli fuara katılmakta, toplantı düzenlemektedir.Dünyanın birçok noktasındaki müşterilerine özel markalı ürün tedariki de sağlamaktadır. 30 yılı aşkın üretim tecrübesiyle müşterilerine koleksiyon ve tasarım hizmeti de vermektedir. Uzman ekibiyle gerek satış öncesi bilgilendirmeleri, gerekse satış sonrası destekleriyle tüm dünyada müşterilerine en üst seviyede hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

 

www.stuff.com.tr

Diğer Haber

Bitcoin’in fiyatı 62 bin doların altına geriledi

Kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, Mt. Gox borsasının 2014'te çalınan varlıkları sahiplerine dağıtacağını açıklamasının ardından 62 bin doların altına geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir