Anasayfa / Fuar Takvimi / İSKİF Fuarı’nda 10 bin kişiye iş

İSKİF Fuarı’nda 10 bin kişiye iş

İŞKUR’un organize ettiği İSKİF Fuarı, iş arayanlarla, işçi arayanları buluşturacak. 9-11 Haziran’da İstanbul’da yapılacak fuarda 10 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor

İşçi ve işveren arasında köprü görevi üstlenen İŞKUR, bu yıl beşincisini düzenlediği İSKİF 2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’yla binlerce kişiye kısa süre içinde iş bulacak. İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan İSKİF 2016’da iş arayan binlerce kişi, Türkiye’nin önde gelen yüzlerce şirketleriyle buluşacak. 9-11 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek İSKİF 2016’da, 10 bin kişinin iş sahibi olması ve işsizliğin önemli oranda azaltılması hedefleniyor.

HERKESİ BEKLİYORUZ
İŞKUR İstanbul İş Müdürlüğü’nün, işsizliğin azaltılmasına yönelik hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi İSKİF Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarı 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Üç gün boyunca binlerce ziyaretçinin, katılımcı firmaların insan kaynakları yöneticileri ve uzmanlarıyla yüz yüze iş görüşmesi yapma fırsatı yakalayacağı fuarda, 10 bin kişinin iş sahibi olması hedefleniyor. Fuarla ilgili bilgi veren İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, bu yıl çok büyük katılımla gerçekleştirilecek İSKİF Fuarı’nın istihdama önemli oranda katkı sağlayacağına dikkat çekti.

İŞ BAŞVURUSU
Coşkun, “Fuarda İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü’nün stantlarında, uzman danışmanlarımız görevli olacak ve başvuru yapabilecekleri firmalara ilişkin rehberlik ve danışmanlık hizmeti verecekler” şeklinde konuştu. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan da, fuarın işçi arayan sanayicilerle, iş arayan nitelikli elemanları buluşturacağını söyledi. Bahçıvan, İstanbul’un 31.2 yaş ortalaması ile Avrupa’nın en genç şehri olduğunu söyledi. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş de, “Ülkemiz son derece kıymetli demografik fırsata sahip. Bu genç nüfusu kalkınmada itici bir güce dönüştürme konusunda biz kurumlara büyük rol düşüyor. Bu bağlamda, İŞKUR işbirliğimiz ile son derece başarılı bir özel sektör ve kamu işbirliği sinerjisi yaratıyor olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir