Anasayfa / Genel / Kauçuk kaplamalı harici disk

Kauçuk kaplamalı harici disk

Adata’nın çarpma ve düşmelere karşı dayanıklı HD330, 1, 2, 4 ve 5 TB kapasitelerde geliyor. Bunun yanında AES-256 bit şifrelemeli HDDtoGO yazılımına sahip ve USB 3.1 üzerinden hızlı aktarım yapabiliyor.

Adata, HD330, darbelere dayanıklı harici bir sabit sürücü. Şok sensörleri sayesinde kullanıcılar kötü bir düşüşten sonra bile, verilerinin bozulmadan kalacağından emin olabilirler. Gösterge ışığı kırmızı yanıp söndüğünde, kullanıcılar şok sensörlerinin ne zaman devreye girdiğini görebiliyor.

Adata HD330 teknik özellikleri:

Kapasite : 1 TB / 2 TB / 4 TB / 5TB
Renk : Siyah / Mavi / Kırmızı
Boyutlar (U x G x Y) : 1 / 2TB – 132,7 x 88,9 x 16,2 mm
4/5 TB: 132,7 x 89,9 x 23,4 mm
Ağırlık 1 / 2TB: 189,8g
4 / 5TB: 315,6 g
Bağlantı : USB 3.1 (USB 2.0 ile geriye dönük uyumlu)
Doku : Plastik / Kauçuk
Çalışma sıcaklığı : 5-50 ° C / 41-121 ° F
Sistem gereksinimleri : Windows XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10
Mac OS X 10.6 veya üstü
Linux Çekirdeği 2.6 veya üstü

HD330, farklı renk seçenekleriyle geliyor. Siyah sürücü üzerindeki kauçuk kaplama siyah, mavi veya kırmızı renkte olabilir. Bu kaplama sürücünün sert bir darbe karşısında korunmasına yardımcı oluyor. Koruma, sürücü üzerinde yapıştırılmış. Ancak çocuğunuz ya da evcil hayvanınız, bir miktar çabadan sonra bu lastik örtüyü çıkartabilir. Bu büyük bir sorun değil, ama biz önceden uyaralım.

USB 3.1 kablosunu sürücü üzerine sabitleme gibi bir imkanınız yok. Kenarlarında kablo için bir kanal olsa hoş olabilirmiş. Bunun dışında kablo cihaza yerleşik değil. Bu sayede kablo yıpranırsa veya kırılırsa standart bir USB 3.1 kabloyla kolayca yenileyebilirsiniz.

LaCie Rugged USB 3.0 Thunderbolt, LaCie Rugged Mini gibi dayanıklı sürücüler,  tümleşik USB konektörlere sahip.

Sürücü, FAT32 olarak biçimlendirilmiş standart 1TB mekanizmadan ibaret. Böylece Mac ve Windows PC’lerle kullanabilirsiniz. Büyük dosyaları (4GB’tan büyük) depolamanız gerekiyorsa, Windows için sürücüyü NFTS, OS X için HFS + veya exFAT olarak yeniden biçimlendirmenizi öneriyorum.

Adata’nın web sitesinde OStoGo (sürücüden Windows yükleme disklerini ön yükleme için), HDDtoGo (parola koruması / belge senkronizasyonu / Outlook taşınabilirliği) veya Norton Internet Security60 günlük deneme de dahil olmak üzere çeşitli yardımcı programları indirebilirsiniz.

HD330, günlük kullanım da iyi performans sergiliyor. Sürücü, 1.22GB klasörü, 15 saniye içinde kopyalayabiliyor. Performans oldukça tipik ve 2,5 inçlik mekanik sabit sürücüden beklenen düzeyde. CrystalDiskMark testinde 140 MB / s’den yüksek yazma ve okuma hızı elde ederken, gerçek dünya testlerinde bu 136MB / s seviyesine iniyor.

Veri yedekleme sürücüsü veya bilgisayarlar arasında dosyaları aktarmak için HD330 iyi bir cihaz, ancak Adobe gibi görevlerde hıza ihtiyacınız varsa, SSD destekli bir sürücü daha mantıklı.

HD330, işe giderken verilerinize fiziksel bir koruma katmanı sağlayabilir. Ancak, birkaç kusuru onu en üst sıralara çıkmasına engel oluyor. Ani hareketler sonucunda oluşacak darbe ve düşürmeler karşı dayanıklı bir taşınabilir sürücü arıyorsanız Adata HD330 mantıklı bir seçim olabilir.

Adata HD330’un 1TB için yurt dışı fiyatı 53 dolar.

ARTILARI

  • Kauçuk koruma

  • Çıkarılabilir kabloyu

  • İyi dosya kopyalama hızı

EKSİLERİ

  • Görünüşü ucuz hissettiriyor

  • Kabloyu sabitleme için kanal yok

(Milliyet.com)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir