Anasayfa / Genel / Plastik sektörüne PAGEV’den kaynak

Plastik sektörüne PAGEV’den kaynak

Plastik sektöründe ihtiyaç duyulan Türkçe yayın eksiğine yönelik çözüm geliştiren Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) genleştirilmiş polistiren alanındaki yeni yayınını sektöre sundu.

PAGEV’den yapılan açıklamada, Amerikan EPS Sanayi Birliği tarafından hazırlanan Genleştirilmiş Polistiren (EPS) Hafif Dolgu Uygulamaları (GEOFAM) ve Teknik Bilgiler kitapçığı bu alanda iştigal eden firmalara teknik açıdan yarar sağlayacağı ifade edildi.

Binalardaki kullanımı başta olmak üzere üstün yalıtım özelliğine sahip ve ekonomik bir malzeme olan genleştirilmiş polistren (EPS) ısı yalıtımında en çok tercih edilen malzemelerin başında geliyor. Yüksek yoğunluklu (20 kg/m3) EPS’den üretilen GEOFOAM ise kolay uygulanması, yük taşıma ve absorbe etme özelliğinden dolayı kara yollarında, demir yollarında, peyzaj çalışmalarında ve benzeri dolgu gerektiren yerlerde yaygın olarak kullanılıyor.

(Plastonline.com)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir