Anasayfa / lastik / Kış lastiği uyarısı

Kış lastiği uyarısı

Muş’un Bulanık ilçesindeki lastik bayisi yetkilisi Abdurrahman Çağlar, Türkiye genelinde kış lastiği kullanma zorunluluğunun 1 Aralık’ta başlayacak olması nedeniyle sürücülere uyarıda bulundu.

Kış lastiğinin 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, karlı ve çamurlu zeminlerde lastik performansı göz önüne alınarak özel bir tasarımla dizayn edildiğini aktaran Çağlar, kış lastiğinin yere basan taban bölümünde 7 derecenin altındaki hava koşullarında sertleşmeyen bir karışım kullanıldığını anlattı. Vatandaşların kış lastiğini, kar lastiği olarak yanlış algıladığını belirten Abdurrahman Çağlar, kış lastiğinin hava sıcaklığının artı 7 derecenin altına düştüğü dönemlerde mutlaka kullanılması gerektiğini vurguladı. Bazı araç sahipleri araçlarının kötü olan lastiklerini kış aylarının gelmesiyle yenilerken, bilinçli sürücülerin de hava sıcaklığının düşmesiyle araçlarına kış lastiklerini taktırdığını söyledi.

Diğer Haber

Continental lastiklerine RFID teknolojisi

Continental, RFID (radyo frekansı tanımlama) teknolojili ilk binek otomobil lastiklerinin tedarikini gerçekleştirdi. Özel bir cihazla …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir