Anasayfa / Haberler / Makop Kauçuk, hijyeni ön planda tutan kauçuk hayvan yatakları

Makop Kauçuk, hijyeni ön planda tutan kauçuk hayvan yatakları

Makop Kauçuk, hijyeni ön planda tutan kauçuk hayvan yataklarında çalışmalarını hızlandırdı.

Merkezi Sakarya’da bulunan Makop Kauçuk, hijyeni ön planda tutan kauçuk hayvan yataklarında çalışmalarını hızlandırdı. Faaliyetleri hakkında bilgi veren Makop Kauçuk Tarım Makina Temsilcilik Dış Ticaret Ltd. Şti. kurucusu ve Genel Müdürü Ahmet Köprülüoğlu, süt verimini artırmaya yönelik Ar-Ge çalışmalarına odaklandıklarını vurguladı.

Sektördeki yenilikleri yakından takip ettiklerini belirten Köprülüoğlu, “5-6 yıldır kauçuk hayvan yataklarında sunduğumuz alternatif ürünlerle büyümemizi sürdürüyoruz. Süt ve besi hayvanları için yatak ve rulo altlıklarını ‘Makop’ markası ile üretiyoruz. Aynı zamanda hayvan kauçuk yatakları alanında Türkiye’nin TSEK belgeli tek satıcı firmasıyız. Modellerimiz tescilli ve bize özel” dedi. Yurtdışında yeni pazar arayışında Rulo kauçuk altlıkları üretimine ağırlık vereceklerini belirten Köprülüoğlu, şu bilgileri verdi: “Rulo olarak 2 metre eninde, altı düz ve istenen boyda 13, 18, 20 mm kalınlıkta üretim yapıyoruz. Rulo kauçuk, revir sağımhane, bekleme alanları, yürüyüş yolu, doğumhane, buzağı altlarında ve yataklık olarak kullanılıyor. İnek tırnak problemleri için de daha esnek ve hijyen, hayvanı ürkütmeyen kauçuk havuz paspası ve buzağılar için delikli kauçuk altlık üretimi yapıyoruz. Ürünlerimizi Türkiye’nin her yerine gönderiyoruz. Yurtdışında yeni pazarlara da açılmak istiyoruz. Ayrıca Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veriyoruz.”

“Kauçuk rulo ve tek inek yataklarında hijyen ön planda tutulduğu için süt verimini yüzde 20-30 oranlarında artıyor” diyen Köprülüoğlu, “Bu ürünler hayvanların daha sağlıklı koşullarda bulunmasına imkan sağlıyor” dedi. (Kobiden)

Diğer Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Öğretmen atama sayılarını önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin "Atama sayılarını Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız." dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir