Anasayfa / Haberler / OSTİM’li kauçukçular Avrupa için imzaladı.

OSTİM’li kauçukçular Avrupa için imzaladı.

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, Avrupa’da bulunan kauçuk kümeleri ile birlikte “Avrupa Kauçuk Kümeleri Hareketi”nde yer aldı

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, Avrupa’da bulunan kauçuk kümeleri ile birlikte “Avrupa Kauçuk Kümeleri Hareketi”nde yer aldı.

Kauçuk sektöründeki faaliyetleriyle kısa zamanda farkındalık oluşturan OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Rubber 2015 Fuarı’nda attığı imzayla Avrupa kapısını açtı.

Hedefleri arasında, üyelerini teknolojik olarak geliştirmek, yeni pazarlara açılmalarını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda lobi faaliyetleri yapmak olan Küme, Avrupa Birliği’nde fabrikasyon kauçuk konusunda lobi faaliyetlerini yürütecek olan Avrupa Kauçuk Kümeleri Hareketi’ne katılan 4 oluşumdan biri oldu.

2014 yılı Kasım ayında Belçika’nın başkenti Brüksel’de temelleri atılan, fabrikasyon kauçuğun Avrupa Birliği’nde temsilini hedef alan inisiyatif grubunun diğer üyeleri ise şunlar: Fransa’dan Elastapole, Belçika’dan Plastwin ve İspanya’dan Asice.

5’inci üye İtalya’dan olacak

İmza töreninde, 70. yılını kutlayan İtalyan Kauçuk Birliği Assogomma da bir sunum yaparak derneklerini tanıttı. Tüzük yapılarından dolayı inisiyatife katılma konusunda tereddüt oluştuğunu belirten Assogomma Başkanı Fabio Bertolotti, kendilerinin üyelik için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını bildirdi.

Avrupa Kauçuk Kümeleri Hareketi’ne üyelik için Almanya, Avusturya ve İngiltere kümeleri de çalışmalarını sürdürüyor.

2013’te kuruldu

2011 yılında hazırlıkları başlayan Küme, sektör temsilcileri ile ortak yürütülen çalışmalar sonucunda 10 Ocak 2013 tarihinde, 24 firma ve destekleyici kurumların Niyet Beyanı ve Kuruluş Protokolü’nü imzalamaları ile OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün himayesinde kuruldu.

Ankara ve yakın çevresinde bulunan, ağırlıklı olarak fabrikasyon kauçuk üreticilerini bir araya toplayan OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi’nin amacı, “Ankara kauçuk sektörünün rekabetçi değer zincirini ve yenilikçi potansiyelini ortaya koyarak taraflar arasında iletişim, iş ve güç birliğini artırmak, ortaklaşa rekabetle yerli üretimin katma değerini ve sektördeki pazar payını yükselterek bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkıda bulunmak.” şeklinde tanımlanıyor. Kümenin 51 üyesi bulunuyor ve bu üyeler toplamda 1.000 kişiyi istihdam ediyor.

 

www.dunya.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Jolly/Vardar: Türk turizmi için ‘her şey dâhil sistem’ vazgeçilmez

Otellerdeki “her şey dahil” sisteminin değiştirileceğine dair çıkan haberler hakkında yorum yapan Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Ben bu anlamda geri adım atacağımızı düşünmüyorum. Türk turizmi için 'her şey dâhil sistem' vazgeçilmez.”...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.