Anasayfa / Dünya / Michelin, Çevresel Ayak İzini Yüzde 50 Düşürecek..

Michelin, Çevresel Ayak İzini Yüzde 50 Düşürecek..

Yıllık 640 milyon avro ayırdığı Ar-Ge gücüyle sürdürülebilir çevre konusunda ürünler geliştirmeyi hedefleyen Michelin, 2020 yılına kadar çevresel ayak izini yüzde 50, enerji kullanımını yüzde 38 düşürmeyi amaçlıyor.

Michelin’den yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir çevre konusundaki hassasiyetiyle doğaya ve insana saygılı teknolojiler geliştiren şirket, lastik sektörüne öncü olmaya devam ediyor. Yüz yılı aşkın tecrübesi ve Michelin Total Performance stratejisi sayesinde ‘yeşil lastik’ konseptinin dünyadaki öncüsü olmayı başaran Michelin, karbon karasını silika ile değiştirerek 20 yılda 18 milyar litre yakıt tasarrufu sağladı ve karbondioksit salınımını 45 milyon ton azaltmaya yardımcı oldu. Ar-Ge çalışmalarına yıllık 640 milyon avro kaynak ayıran şirket, 2020 yılına kadar çevresel ayak izini yüzde 50, enerji kullanımını ise yüzde 38 düşürmeyi hedefliyor

Diğer Haber

Erdoğan, buğday ve arpa alım fiyatlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Üreticilerimizin eline ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira geçecektir." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir