Anasayfa / Genel / Nijerya’da lastik hırsızlığı nakliye problemi yaratıyor.

Nijerya’da lastik hırsızlığı nakliye problemi yaratıyor.

Abuja, Nijerya – The Premium Times, “Dangote Şirketler Grubu, şirketin yaklaşık 3.5 milyon özel lastiğinin çalınması üzerine 285 kamyon şoförü alacaklarını açıkladı.

Nijerya’da ,her  şirketin her lastiğinin bir kimlik numarasına sahip  ve bu numara  toplama noktasında sürücünün adına kaydedil

Sürücüler,bazı insanların baskısı  ile lastik  çalıyor .Şirket yetkilileri , lastiklerinin satıldığı bayileri mahkemeye vereceklerini  de bildirdi ve çalıntı lastik tespit edilmesi halinde  polise ihbar edilmesini istedi.

Şirketin yönetiminin sınırsız sürüş ve yasadışı nakliye için sıfır hoşgörü eğilimi konusunda Nijeryalıları hassaslaştırdı.Bu  sayede yasadışı nakliyatın yaklaşık yüzde 85 oranında düşmesine karşın Dangote araçlarını içeren kazaların büyük ölçüde azaldığını ve şirketin nakliye bölümünde sanitasyona yönelik sessiz bir devrim yaşanıyor.

 

 

Diğer Haber

Erdoğan: Hayat pahalılığı gündemden çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı yaptığı açıklamada, "Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmaya kararlıyız." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir