Anasayfa / Genel / Nijerya’da lastik hırsızlığı nakliye problemi yaratıyor.

Nijerya’da lastik hırsızlığı nakliye problemi yaratıyor.

Abuja, Nijerya – The Premium Times, “Dangote Şirketler Grubu, şirketin yaklaşık 3.5 milyon özel lastiğinin çalınması üzerine 285 kamyon şoförü alacaklarını açıkladı.

Nijerya’da ,her  şirketin her lastiğinin bir kimlik numarasına sahip  ve bu numara  toplama noktasında sürücünün adına kaydedil

Sürücüler,bazı insanların baskısı  ile lastik  çalıyor .Şirket yetkilileri , lastiklerinin satıldığı bayileri mahkemeye vereceklerini  de bildirdi ve çalıntı lastik tespit edilmesi halinde  polise ihbar edilmesini istedi.

Şirketin yönetiminin sınırsız sürüş ve yasadışı nakliye için sıfır hoşgörü eğilimi konusunda Nijeryalıları hassaslaştırdı.Bu  sayede yasadışı nakliyatın yaklaşık yüzde 85 oranında düşmesine karşın Dangote araçlarını içeren kazaların büyük ölçüde azaldığını ve şirketin nakliye bölümünde sanitasyona yönelik sessiz bir devrim yaşanıyor.

 

 

Diğer Haber

Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzında son viraj

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak katıldığı Bloomberg HT yayınında "Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için 10 gün içinde başvuracağız" dedi. Ak, şu anda önceliklerinin rasyoları düzeltmek olduğunun altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir