Anasayfa / Ekonomi / Nitrojen tüplü otomobile bin 280 lira ceza

Nitrojen tüplü otomobile bin 280 lira ceza

ESENYURT‘ta yapılan denetimler sırasında durdurulan otomobilde hidrolik amortisörlerdeki havanın yerine aracın bagajındaki iki tüpten nitrojen gaz ile doldurulan süspansiyon sistemi bulunduğu belirlendi. Araçta izinsiz değişiklik yapan sürücüye bin 280 lira para cezası kesilirken, araçtaki değişikliklerin iptali için 1 hafta süre verildi.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekipleri Esenyurt’taki Bizimkent Köprüsü üzerinde denetim yaptı. Yapılan denetimler sırasında durdurulan otomobilde bulunan amortisörlerde anormallik olduğu göze çarptı. Otomobilde yapılan değişiklikte normalde yağ doldurulmuş amortisörlerdeki  bazı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için hidrolik amortisörlerdeki havanın yerine uzaktan kumanda ile nitrojen gazı kullanıldığı belirlendi. Araç sürücüsüne araçta izinsiz yapılan bu değişiklik nedeniyle para cezası kesilirken, bu sistemi iptal etmesi için kendisine 1 hafta süre tanındı. Bu sürenin sonunda değişikliğin iptal edilmemesi halinde aracın trafikten yasaklanacağı ifade edildi.

– İstanbulNitrojen tüplü otomobile bin 280 lira cezaNitrojen tüplü otomobile bin 280 lira cezaNitrojen tüplü otomobile bin 280 lira ceza

DHA

Diğer Haber

52. İstanbul Müzik Festivali AKM’de başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Borusan Holding sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen 52. İstanbul Müzik Festivali'nin açılış töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir