Anasayfa / Ekonomi / Şirketler ticaret sicili belgesi başvurularını ve harç bedellerini elektronik ortamda yapabilecek

Şirketler ticaret sicili belgesi başvurularını ve harç bedellerini elektronik ortamda yapabilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla şirketler için büyük kolaylık sağlayacak yeni uygulamayı duyurdu. Ticarete yönelik dijital dönüşüm çalışmalarına bir yenisinin daha eklendiğini belirten Pekcan, “MERSİS üzerinden başlattığımız elektronik belge uygulaması ile şirket yetkilileri ihtiyaç duydukları ticaret sicili belgelerine ilişkin başvurularını elektronik ortamda yapabilecek ve harç bedellerini ödeyebilecek” ifadelerini kullandı.

Uygulama ile müdürlüklerdeki yoğunlukların azalacağını söyleyen Pekcan, “Bugün itibarıyla Ankara, İstanbul ve İzmir Ticaret Sicili Müdürlüklerimizde hayata geçirilen ve kısa sürede tüm müdürlüklerimizde devreye alınacak e-belge uygulaması ile işlemler hızlı bir şekilde tamamlanabilecek ve Müdürlüklerimizdeki yoğunluk asgari düzeye indirilecek” dedi.

Pekcan sözlerini söyle sürdürdü:

“Diğer taraftan anonim şirketlerin genel kurul toplantıları için Bakanlık temsilcisi görevlendirme işlemleri de MERSİS üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. İç ticaretin dijitalleşmesine, vatandaşlarımızın talep ettikleri hizmete daha kolay, şeffaf, hızlı, güvenli şekilde ulaşmasına katkı sağlayacak bu çalışmalarımızın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Güncel Haberler

Son Dakika: Şirketler ticaret sicili belgesi başvurularını ve harç bedellerini elektronik ortamda yapabilecek

Diğer Haber

İsrail televizyonu: Savaş Kabinesi, İran saldırısına karşılık verme kararı aldı

İsrail televizyon kanalı, Savaş Kabinesi’nin, İran’ın hava saldırısına karşı “açık ve etkili” şekilde karşılık verme kararı aldığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir