Anasayfa / Haberler / Suudi Arabistan plastik parça ithal edecek

Suudi Arabistan plastik parça ithal edecek

Suudi Arabistanlı firma, ev aletlerinde kullanılmak üzere Türkiye’de plastik parçalar ürettirmek istiyor.

Kimya endüstrisinin alt kolu olan plastik sektörünün Türkiye’de geçmişi 1960’lı yıllara dayanmaktadır. En hızlı büyüyen sektörlerden biri olarak dikkat çeken plastik, Türkiye’de özellikle 90’lı yıllardan sonra hızlı büyüme trendi yakalamıştır.

Türkiye’de yıllık kişi başı plastik tüketimi bugün ortalama 40 kg civarındadır. Türkiye’de plastik sektörü, genç ve doymamış bir pazara sahip olduğundan tüketim her geçen gün artış göstermektedir.

Firmaların yaklaşık olarak yüzde 30’u ambalaj, yüzde 15’i inşaat, yüzde 11’i tekstil, yüzde 10’u ev eşyası, yüzde 10’u otomotiv ve yüzde 9’u teknik parça sektörlerine mamul üretmektedir. yüzde 15’i ise geri kalan diğer sektörlere yönelik üretim yapmaktadır.

Suudi Arabistanlı firma, ev aletlerinde kullanılmak üzere Türkiye’de plastik parçalar ürettirmek istemektedir. Tedarikçilerle iletişime geçmek isteyen firmaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Diğer Haber

Spot piyasada elektrik fiyatları (06.06.2023)

Spot piyasada 1 megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 2 bin 450 lira, en düşük 1249 lira olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir