Anasayfa / Ekonomi / Teklas’ın satışı durdu

Teklas’ın satışı durdu

Otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren Teklas Kauçuk Sanayi’nin 600 milyon euronun üzerinde olması beklenen satışı, teklif veren iki yabancı yatırımcının şirketin satış yaptığı otomotiv şirketlerinden biri olan Volkswagen’in yaşadığı sorunlar nedeniyle durdu.

Konu hakkında bilgi sahibi üç kaynağın verdiği bilgiye göre, Teklas için otomotiv yan sanayi şirketi ABD merkezli Cooper Standard Automotive Inc ile yatırım şirketleri Oaktree Capital -Esas Holding teklif verdi. Satış süreci hakkında bilgi sahibi olan bir kaynak, “Teklas yıllık 75 milyon euro EBITDA yaratan çok iyi bir şirket. Şirketin elindeki nakit de dikkate alındığını şirketin değeri 600 milyon euronun üzerinde öngörülüyordu. Ancak Volkswagen’deki gelişmeler sonrası yatırımcılar bekle-gör pozisyonuna geçtiler” dedi ve ekledi:

“Oysa Volkswagen’deki sorunların Teklas’a etkisi ihmal edilebilir düzeyde olacaktır. Yatırımcılar bu konuyu fiyatlamaya yansıtmak isteyince, süreç şimdilik durma noktasına geldi ancak bir süre sonra tekrar değerlendireceklerini düşünmek yanlış olmaz.”

Cooper Standard, Oaktree Capital ve Esas Holding yetkililerine ulaşılamadı. Dünya çapında 11 milyon kadar aracın emisyon testlerini yanıltıcı yazılım içerdiğini geçtiğimiz ay açıklayan Volkswagen, Alman düzenleyici kuruluşunun talimatlarının ardından 15 Ekim’de Avrupa Birliği’nde sattığı 8.5 milyon aracı geri çağıracağını açıkladı.

AB üyesi ülkelerin düzenleyici kuruluşlarına öncülük yapan kuruluş KBA, Almanya’da satılan 2.4 milyon VW aracın gelecek yılın başında araç sahiplerinin talepleri ne olursa olsun zorunlu olarak çağrılması talimatını vermişti.

Teklas Kauçuk Yönetim Kurulu Üyesi Raul Danon, konu ile ilgili olarak Reuters’a yaptığı açıklamada, şirket için iki teklif aldıklarını teyit etti ancak tekliflerin ikisini de reddettiklerini söyledi.

Danon, “Bu yıl için tahmini konsolide ciromuz 255 milyon eurodur. Bu paralelde firmamız yabancı yatırımcıların devamlı olarak ilgili odağı olmaktadır. Son olarak iki yabancı firmadan teklifler gelmiş ve bunlar aracı kurumumuza yönlendirilmiştir. Teklifler ilginç olmadığı için ikisi de reddedilmiştir” dedi.

Danon ayrıca, şirketin satışlarının tamamının aralarında VW Group, GM, Daimler, BMW, Renault, Fiat, Volvo, Toyota olmak üzere dünyanın en önemli otomotiv firmalarına olduğunu belirtti. Kaynaklar, Teklas’ın satışlarının yaklaşık yüzde 30’unun Volkswagen grubuna olduğunu söylediler. Teklas’a satış tarafında İş Yatırım Menkul Değerler danışmanlık veriyor. İş Yatırım konu ile ilgili yorum yapmadı. (Reuters)

 

www.milliyet.com.tr

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Resmi Gazete’de bugün (27.11.2022)

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER –– Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.