Anasayfa / Haberler / Tekno Kauçuk ta toplusözleşme imzalandı

Tekno Kauçuk ta toplusözleşme imzalandı

Gebze Organize Sanayi Bölgesi nde Kurulu bulunan Tekno Kauçuk ta, 265 işçiyi ilgilendiren yeni dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. Tekno Kauçuk işçileri, mücadele ederek kazanım elde ettiklerine dikkat çekti.

Petrol-İş in örgütlü olduğu Tekno Kauçuk ta imzalanan toplusözleşmede birinci yılın ilk 6 ayı geçerli olacak 250 lira artış, daha sonraki 6. ay için enflasyon artı 1 puan, ikinci yılın ilk yarısı için enflasyon artı 2 puan, diğer yarısı için de enflasyon artı 2 puana imza atıldı. Sosyal haklarda ise yüzde 14-38 arası iyileştirme yapılacağı belirtilen sözleşmede, yakacak yardımı ise 800 liradan 1100 liraya çıkarıldı.

18 yıllık İşçi Musa Gümüş ilk günden itibaren her gelişmeden bilgilerinin olduğunu ifade ederek, Çalışma şartlarımız ve sosyal haklarımız son sözleşme ile daha da iyileştirildi. Toplusözleşmesi devam eden tüm arkadaşların örgütlü olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde kazanımlar azalacaktır dedi.

6 yıllık İşçi Ateş Arslan da Aşağı yukarı yüzde 18 lik bir ücret artışımız oldu. Devletin kıdem tazminatı ile ilgili çıkaracağı yasa üzerine biz kıdem tazminatlarımız için protokol imzaladık. Mücadele ederek kazandık

Diğer Haber

Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzında son viraj

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak katıldığı Bloomberg HT yayınında "Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için 10 gün içinde başvuracağız" dedi. Ak, şu anda önceliklerinin rasyoları düzeltmek olduğunun altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir