Anasayfa / Dünya / Türkiye Avrupadaki en önemli pazarlar arasında..

Türkiye Avrupadaki en önemli pazarlar arasında..

Avrupa’nın lider kimyasal ve doğal hammadde üreticisi Nordmann Rassmann, Türkiye ofisini açtı. Nordmann Rassmann GmbH Genel Müdürü Dr. Gerd Bergmann, “Türkiye, Avrupa’daki en önemli pazarlar arasında” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa’da faaliyet gösterdikleri ülkelerden birisinin de Türkiye olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Nordmann Rassmann GmbH Genel Müdürü Dr. Gerd Bergmann, “İşlerimizi büyütürken bizim için yüksek derecede önem arz eden ülkelere yatırım yapmaya özen gösteriyoruz. Türkiye de bu ülkelerden bir tanesiydi ve burada olmaktan son derece memnunuz.” dedi.

 

 

Türkiye’de hedef sektörlerine odaklanarak büyüme stratejilerini sürdürebilir hale getirmeyi planladıklarının altını çizen Gerd Bergmann, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Bu yatırım Türkiye’ye ne denli güvendiğimizin açık bir göstergesi aslında. Avrupa’nın birçok ülkesinde hayal bile edemediğiniz büyüme rakamları ve gelişim Türkiye’de mevcut. Özellikle bizim hedef sektörlerimiz olan üretim ve inşaat sektörlerindeki büyüme son derece önemli. Biz de NRC Group olarak bu operasyonla birlikte İstanbul’daki büyümenin Türkiye’nin komşu ülkelerine ve bölgeye açılmak için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.”

 

 

Hamburg merkezli Avrupa devi

 

 

1912 yılında Hamburg merkezli kurulan NRC Group, ürün gamında yer alan kimyasal hammadde, katkı maddeleri ve doğru teknik ve uygulama know-how’ı ile Avrupa’nın lider kimyasal ürün dağıtıcılarının başında geliyor. Şirket, plastik ve kauçuk endüstrisi için masterbatchler, mühendislik plastikleri, termoplastik elastomerler ve katkı maddeleri üretimi gerçekleştirilyor.

 

 

Türkiye’de Nordmann Rassmann Turkey Dış Ticaret A.Ş. unvanı ile faaliyetlerini sürdürecek olan şirketin ülke müdürlüğüne ise Rüştü Barkay getirildi.

Diğer Haber

Bitcoin’in fiyatı 62 bin doların altına geriledi

Kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, Mt. Gox borsasının 2014'te çalınan varlıkları sahiplerine dağıtacağını açıklamasının ardından 62 bin doların altına geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir