Anasayfa / Bilgi Bankası / Uluslararası İş Hayatında başarının gizli anahtarları.

Uluslararası İş Hayatında başarının gizli anahtarları.

İhracat yaparken yabancılar ile çalışırken kimi zaman pek kavrayamadığınız nedenler ile işlerin yolunda gitmediğini veya hiç yürümediği hissine kapıldığınız oluyor mu ?
Yalnız değilsiniz! Zira sıkça rastlanan bu durum ,genellikle kültürlerarası alanda bilinç eksikliğinden kaynaklanmakta.Yanlış anlaşma ve karşı kültüre karşı duyarsızlık,kimya uyuşmazlıklarına ve hiç beklenmedik çatışmalara neden olabilmekte.
İnsanlar genellikle suyun içindeki balık misali ,karşı kültür ile karşılaşıncaya kadar kendi kültürlerinin farkında değillerdir.Dolayısı ile kendi davranış biçimlerinin en doğal ve en iyisi olduğuna inanırlar.Daha da önemlisi bu yaklaşım onların,karşılaştıkları yabancıları saygısız , yeteneksiz,kavrama kabiliyetleri düşük ,hatta kötü niyetli sanmalarına neden olabilir.İşin garibi,karşı tarafın da kültürlerarası duyarlılıktan yoksun olması halinde bu ,onları da aynı hataya düşürebilir.

‘ Bu Romalılar kafayı yemiş’…Romalıları anlamadığı zaman,anlamadığı davranışın nedenlerine kafa yormak yerine ,olayı sadece kendi Galyalı perspektifi ile ‘garip’görme inadında olan Obelix,bu tipik söylemi ile kendini başkalarının yerine koyamayan iyi bir benmerkezci stereo tiplemesi.

Kurumların yabancılarla ilişkili faaliyetlerinde başarıya ulaşmaları için hedef ülke ve o ülkenin iş kültürü hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli unsurlar.Bu konular önemsenmediği projelerde başarısızlık oranları tahminlerin ötesinde yüksekte .İşin kötü yanı ,kurumlar başarısızlık nedenlerinin bilincine varmadan çözümü yanlış yerde arıyorlar.

Uluslararası iş etkinliklerinde söz konusu politik,ekonomik ve benzeri riskler dışında kültürel riskler ,yaygın biçimde risk yönetim hesabına katılmakta.Bu riskleri gidermenin tek yolu ise kültürlerarası eğitimden geçmekte.

Kültürlerarası duyarlaştırma ve bilinçlendirme eğitimleri,gereksiz bir lüks olarak değil,kurumun başarısı için vazgeçilmez yatırım olarak görülmelidir.Ekibinizde kültürlerarası yetenekli insanların bulunnması iş ilişkilerinizin kalıcı olmasını sağladığı gibi çatışma riski düşürülecek ,ekibinizin etkili olması ve motivasyonu yükseleceğinden maddi tasarruf da salanacaktır.
Kültürlerarası farklılık salt bir çatışma potansiyeli olarak algılanmamalıdır.Soru ,sadece ‘Yanlış anlaşmaları nasıl önkerim?’ şeklinde değil ,’Farklılık bilincimden nasıl faydalanabilirim,nasıl daha ikna edici olabilirim?’şeklinde sorulmalıdır.
İş ilişkilerinde başarının anahtarı, karşılıklı güvendir.Güven ise sadece etkin ve doğru iletişim ile sağlanabilir.İletişimde etkileşimin güçlü olabilmesi için farklı kültürleri anlamak ile gerçekleşir.
Kültürlerarası eğitim ,hedef ülkenin tarihi,sanatı,gelenekleri,görgü kuralları,inanışları ve sosyal yapısı gibi bilgilerin ötesinde ,kültürün temel konuları da içermeli ve kültürlerarası alanda nasıl uzmanlaşılır ,bu alandaki en büyük engeller nedir ve nasıl aşılır ,etkin iletişim nasıl sağlanır ,dikkat edilmesi gereken noktalar neerdir gibi sorulara cevap getirmektedir.
Hedef ,yabancı kültürleri anlamak kadar kendi kültürünün de farkına varmaktır.Hedef,yabancılar gibi düşünüp davranmak değil ,onların düşünüş ve davranış biçimlerinin bilincine varmak ,nedenlerini anlamak ,onların kültürlerine yönelik
perspektif kazanmak ve kültürlerine karşı duyarlı ve saygılı olma yolu ile onları kazanabilme tekniğini öğrenmektir.
Kültürlerarası yetenek kazanmak,yeni ufukların açılması,yeni olanakların yaratılması demektir.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

BIST 100’de açığa satışa yukarı adım kararı

BIST 100’ün yüzde 3 veya üzerinde düşmesi durumunda açığa satış yapılabilen işlem sıralarında yukarı adım kuralının seans sonuna kadar otomatik olarak uygulanacağı duyuruldu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.