Anasayfa / Ayın Konusu / Ünlü turizm sitesi müşterisini dolandırdı

Ünlü turizm sitesi müşterisini dolandırdı

Ünlü turizm sitesi tatil.com, müşterisinin izni olmadan rezervasyon yapılan tatili iptal etti. İptal nedeni olarak ise rezervasyon yapılan odanın asıl fiyatının 4 katı olması gösterildi.Ünlü turizm sitesi tatil.com ile müşterisi arasında yaşananlar akıllara durgunluk verdi. Ekşi Sözlük’te yer alan iddiaya göre, siteden Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’ine 2 kişilik rezervasyon yaptıran müşteri, sabah kalktığında rezervasyonunun iptal edildiğini öğrendi.

4 KATI FİYATA REZERVASYON

Site tarafından sabah aranan müşteriye otel fiyatının aslında 4 katı olduğu söylenerek rezervasyonunun iptal edildiği, eğer isterse 4 katı fiyata rezervasyon işleminin yapılabileceği söylendi. İptal haklarının bulunmadığını söyleyen müşteriye sitenin cevabı ise, “isterseniz dava açabilirsiniz” şeklinde oldu.Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’ini arayan müşteri otelin rezervasyondan haberi olmadığını öğrendi. Ayrıca bu durumla ilgili bir şey yapamayacaklarını söyleyen otel yetkilileri durumun acente ile müşteri arasında olduğunu belirtti.İşte Ekşi Sözlük’e taşınan skandal olay:gece saatlerinde trivago’nun yönlendirdiği tatil.com sitesinden wyndham grand istanbul levent oteline 2 kişilik rezervasyon yaptırdım ve ödemesini de online olarak tatil.com sitesine yaptım. ödemeyi yaptıktan sonra ise rezervasyon onay mailim ve rezervasyon kodum geldi. rezervasyon onay maili görüntüsü
buna dayanarak ayrıca thy’den ızmir’den istanbul’a 2 kişilik uçak biletimi de satın aldım.
Sabah ise tatil.com şirketinden aranarak, rezervasyonumun iptal edildiği,
ödemenin iade edildiği, odanın şu anki fiyatının benim satın aldığım fiyatın 4 katı olduğunu, ve hala istiyorsam aynı otel için aynı odaya 4 katı fiyatına tekrar rezervasyon yapmam gerektiği söylendi.
Bana sattıkları, parasını ödediğim bir rezervasyonu iptal etme hakları olmadığını söyledim.
dedikleri şey ise: iptal ettik bile, isterseniz dava açabilirsiniz. Yetkili biri ile konuşmak istedim, ona bile bağlamadılar. verdikleri cevap: ”sizi yetkiliye bağlayamayız, sadece biz yetkiliye bilgi verebiliriz, yetkili de isterse size dönüş yapar ama garanti değil. isterseniz dava açabilirsiniz” dediler.
bakın suç işliyorsunuz, parasını alıp bana sattığınız hizmeti kafanıza göre iptal edemezsiniz dediğimde ise yine isterseniz bize dava açabilirsiniz dediler.Bu mu yani bu ülkede olay? isteyen istediği haksızlığı yapacak. sonra da hukuki haklarını kullanabilirsin diyecek?Bakın bu dolandırıcılıktır. oda fiyatı yükselince sattığınız fiyattan pişman olup kafanıza göre parası ödenmiş rezervasyonu iptal edemezsiniz. ben uçak biletimi de almışım rezervasyonunuza ve onay mailinize güvenerek. ya satın aldığım odayı 4 katı fiyatına tekrar satın alıcam, ya da uçak biletimi yakıcam. bu adalet mi? her halükarda cebimden ekstradan bin tl’ye yakın bir para çıkacak.Yazarlar destek olurlarsa sevinirim. herkes bunların yaptığı bu dolandırıcılığı görsün ve kimse bu insanlardan alışveriş yapmasın.
Destekleriniz için binlerce teşekkürler. rezervasyon iptal maili bile göndermediler. telefonla arayıp iptal ettik dediler. kendi elleriyle kanıt göndermek istemiyorlar. bu arada tüketici hakem heyeti ve dava işimi çözmüyor. rezervasyonum 3 gün sonraydı. benim 3 gün sonra kalmam lazım o otelde. 6 ay sonra sonuçlanacak davadan sonra benim ıstanbul’da 1 gün normal paraya kalma hakkı kazanmamın bana bir faydası olmayacak. ayrıca alışveriş yaparken onaylattıkları sözleşmede tatil. com sözleşme şartlarını istediği şekilde değiştirme, iptal etme vs hakkına sahiptir tarzı yazılar var. yani işin garibi şu ki resmen hukuken ben haksız durumda kalıyorum.
oteli aradım. rezervasyonu bize hiç bildirmediler bile. maalesef bizim yapabileceğimiz birşey yok. bu durum acente ile sizin aranızda dediler.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

GSM operatörlerine deprem cezası

İstanbul’da 26 Eylül’de yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan iletişim kesintisi nedeniyle BTK Sektörel Denetim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.