Anasayfa / Genel / 3 günde 30 ton çöp toplandı.

3 günde 30 ton çöp toplandı.

Kastamonu Belediyesi tarafından başlatılan “Kastamonu’muzu temizliyoruz” projesi kapsamında mesire  ve ormanlık alanlarda temizlik çalışması yapıldı.

Proje kapsamında mesire alanlarından 3 günde 30 ton çöp toplandı.

Mesire alanları ve ormanlarda gelişi güzel atılan çöplerin hem doğaya hem de civarda hayvancılık yapan köylülere zarar vermesi nedeniyle Temizlik İşleri ile Park ve Bahçe ekipleri başlatılan projeye Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti il teşkilat üyeleri de katıldı.

Projeye katılan isimler vatandaşlarla birlikte Kadı Dağı mevkisinde çöp topladı.

Babaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Üç gün içinde ekiplerimizle yaptığı çalışmalar doğrultusunda doğamızı 30 ton çöpten arındırdık. El ele omuz omuza Kastamonu’muzu temizliyoruz. Bundan da mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Şehir merkezimizde en ufak bir sıkıntı çıkmadığını, kastamonu mahalleleriyle, sokaklarıyla, caddeleriyle gerçekten temiz bir şehir olduğunu söyleyen Babaş, orman ve mesire alanlarında gelişi güzel atılmış çöpler olduğunu tespit ettiklerini ve  bu doğrultuda sosyal sorumluluk projelerinden birini daha hayata geçirmiş olduklarını dile getirdi.

Babaş sözlerine şöyle devam etti:

“Çalışmaya başladığımızda yakın köylerde oturan vatandaşlarımız bizlere ulaştı. Yapılan çalışmadan bir hayli memnun olduklarını, atılan çöplerin hayvanlarını hasta ettiğini dile getirdiler. Bizler de bundan memnuniyet duyduk. Bizler Kastamonu’muz için, milletimiz için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki vatandaşlarımız temizlediğimiz bu alanlarda piknik yaparken artık daha dikkatli ve daha hassas olacaklardır. Hemşehrilerimiz yapılan hizmetin değerini ve kıymetini her zaman bilmiştir. “

(Haberler.com)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Tarım sektörüne 50 milyon dolar kredi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), OPEC Uluslararası Kalkınma Fonu (OPEC Fund for International Development-OPEC …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir