Anasayfa / Ekonomi / ABD’de sıkı mortgage kuralları geliyor

ABD’de sıkı mortgage kuralları geliyor

ABD’de düzenleyici kurumların, sermaye yeterlilik kurallarında önemli değişiklikler içeren planlarını gelecek hafta yayımlamaları beklenirken, hazırlanan son taslakta büyük bankaların konut ipoteklerine dait yükümlülüklerinin uluslararası standartlardan daha sıkı olması bekleniyor.

Değişiklikler, finansal krizin ardından uygulamaya konulan ve Basel III olarak bilinen küresel bir anlaşmanın ABD versiyonunun bir parçası olacak.

Bloomberg’in haberine göre söz konusu planlar 27 Temmuz’da Fed, Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) ve Döviz Denetleme Ofisi (OCC) tarafından açıklanacak.

Daha önceki açıklamalarında düzenleyiciler, büyük Wall Street bankalarının genel sermaye gereksinimlerinde ortalama yüzde 20’lik bir artışla karşı karşıya kalabileceğini belirtmişlerdi ancak konut ipoteklerine değinmemişlerdi.

Beklenti bu alanda düzenlemelerin uluslararası standartlara yakın kalması yönündeydi. Başka bir kaynağa göre düzenleyiciler, büyük bankaların küçükler karşısında rekabet avantajı sağlamalarını önlemek için konut ipotekleri ve bazı işletme kredileri için küresel standartların üzerine çıkmak istediler.

Diğer Haber

FLO’dan çanta koleksiyonu

İSTANBUL (AA) - FLO, kadınların önde gelen aksesuarları arasında yer alan çanta koleksiyonunu tanıttı.Şirketten yapılan açıklamaya göre, FLO'nun çanta koleksiyonu; kullanışlı formları, zincir, toka ve renk detaylarıyla kombinlerin en zarif tamamlayıcı...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir