Anasayfa / Ekonomi / Bursa’ya “Plastik ve Kauçuk İhtisas OSB” kurulacak

Bursa’ya “Plastik ve Kauçuk İhtisas OSB” kurulacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), plastik ve kauçuk sektörlerine yönelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) kazandırmak için çalışma başlattı.
BTSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Burkay, Bursa’nın hedeflerine ve katma değerli üretime ulaşması için yeni nesil OSB’leri zaman kaybetmeden kente kazandırmak istediklerini belirtti.

Bu kapsamda plastik ve kauçuk sektörüne dönük firmaların yer aldığı 21’inci Meslek Komitesi’nin “Plastik ve Kauçuk Sektörü İhtiyaç Analizi Toplantısı”nı yaptıklarını anlatan Burkay, şunları kaydetti:

“Plastik ve kauçuk sektörünün üretim kapasitesi ile Avrupa’da ikinci, dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Ancak katma değeri yüksek üretimde ise sektörün yeterli seviyede olmadığını görüyoruz. Firmalar sürdürülebilir büyüme ve katma değerli üretim modeline geçmesi gerekiyor. Sektör temsilcilerinin rekabet öncesi işbirliğini artırmaları gerekiyor. BTSO olarak Bursa’ya değer katan projeleri kentin ortak aklıyla hayata geçiriyoruz. Sanayideki dönüşümü gerçekleştirirken firmaların, kentin ve ülkenin sahip olduğu zenginlikleri de ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu noktada yeni nesil sanayi alanlarına ihtiyacımız var. Metrekaresi 600 doları aşan alanlarda katma değerli üretimi gerçekleştirmek kolay değil. Bu yüzden mekansal planlamayı iyi yapmalıyız.”

BTSO öncülüğünde hayata geçirilen Teknoloji OSB (TEKNOSAB) projesinin kurulma işlemlerinin 10 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkat çeken Burkay, bölgedeki kamulaştırmaların da yakında sona ereceğini anlattı.

Sektör temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda şimdi de Bursa’ya Plastik ve Kauçuk İhtisas OSB’yi kazandırmak için harekete geçtiklerini belirten Burkay, “Oyun planımızı iyi kurmalı, geleceğin Bursa sanayisini şimdiden hazırlamalıyız. Bu noktada odamızın liderliğinde kurulacak olan ‘Plastik ve Kauçuk İhtisas OSB’, çevreye saygılı ve enerji verimliliğini göz önünde tutan bir yapıda hizmet verecek. Bu bölge firmalarımızın rekabet gücüne ve katma değerli üretimine büyük fayda sağlayacak” diye konuştu.

Bursa Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) Başkanı İlker Biliktü de sektörün ihtisas OSB’ye ihtiyacının olduğunu ifade ederek, “Bu konuda BTSO’yu gönülden kutluyorum. Sektörümüz için güzel bir toplantı düzenlendi. BTSO’nun öncülüğünde başlayan bu adımların sektörümüze büyük katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.
www.haber7.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

BofA’dan 2023 işsizlik şoku öncesinde hisseleri satın tavsiyesi

Bank of America stratejistleri hisse senedi yatırımcıları işgücü piyasasında yaşanan soğuma ve Fed politikalarında daha yumuşak bir duruş yaşanacağı beklentileriyle oluşan iyimserliğin haddinden fazla olabileceğini belirtti. Banka 2023'te yaşanacak...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.