Anasayfa / Haberler / Kauçuk Konveyör Bant Çeşitleri

Kauçuk Konveyör Bant Çeşitleri

Saatler içerisinde tonlarca yük taşınması gerektiği durumlarda oldukça faydalı olan ve tüm kullanım amacı buna yönelik olan konveyör bantların amacı bir uçtan bir uca cisimleri nakletmektir.
Saatler içerisinde tonlarca yük taşınması gerektiği durumlarda oldukça faydalı olan ve tüm kullanım amacı buna yönelik olan konveyör bantların amacı bir uçtan bir uca cisimleri nakletmektir. Farklı sektörlerde kullanılabilen bu bantların en sık kullanılanı ve en çok işe yarayanı kuşkusuz ki kauçuk bantlardır. Sistemin doğru işlemesi ve malzemelerin herhangi bir sorunla karşılaşmaması için tercih edilen kauçuk bantların 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

1 – Düz Konveyör Bant

En çok kullanılan kauçuk bant türlerinden düz konveyör bantlar, taşınacak olan malzemenin fiziksel yapısına göre değişiklik gösteren türlere sahiptir. Ortalama 25 ila 30 derece eğimle de kullanılabilen düz konveyör bantlarda, genellikle kum ocaklarından kum taşınırken yararlanılmaktadır. Bu bantların üzerinde yer alan kauçuk malzemesi olarak doğal kauçuklardan faydalanılabileceği gibi sentetik kauçuklardan da yararlanılmaktadır. Hangi kauçuk malzemesi kullanılmış olursa olsun aranan özellikler; aşınmaya, ısıya ve yağa dayanıklı olmasıdır.

2 – Çavuş Paletli Bantlar

25 dereceden fazla eğim gerektiren durumlarda, taşınan malzemenin geri kaymasını engellemek için kullanılan çavuş paletli bantlar, yüksek mukavemete sahip olmaları ve açılı çalışmaya izin vermeleri sebebiyle özellikle dar alanda çalışmak zorunda kalan taş ocakları, maden ocakları gibi yerlerde tercih edilmektedir.

3 – Profilli Bantlar

Ağırlıklı olarak manyetik seperatörlerde kullanılan bu bant çeşitleri, tutucu bir yüzeye sahip olmaları neticesinde havaalanlarında ya da terminallerde kutu, çuval, koli ve bavul taşınmasında kullanılmaktadır. Testere dişli veya tırtırlı olarak iki farklı çeşide sahip olan bu bant çeşitleri, yüzeylerinde pürüzler sebebiyle de taşımayı daha kolay ve tehlikesiz hale getirmektedir.

4 – Bandobarlı Bantlar

Kovayla birlikte dik kullanma açısına sahip alanlarda kullanılan bandobarlı bantlar, asansör bantlarına dönüşebileceği gibi sadece bandobarlı olarak da kullanılabilmektedir. Bantın taşıma kapasitesini arttırmayı sağlayan bu tür bantlarda aynı zamanda kenarlardan malzeme dökülmesini önleyecek özel bir mekanizma da bulunmaktadır. Yapışma yüzeyleri oldukça düzgün olan ve kauçuk kalitesi yüksek olan bu bantların elastikiyetleri ömürlerinin daha uzun olmalarını sağlamaktadır.

5 – Darbeye Dayanıklı Bantlar

Özellikle fabrikalarda kullanılan darbeye dayanıklı bantlar, yüksekten atılan ve darbeli biçimde düşen büyük ve keskin kutuların atıldığı ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Kırıcıların altlarında çalışılmasına da uygun olan bu kauçuk bandın alt kısmına koruyucu çelik hasırlar yerleştirilmesi sonucunda sağlamlaşmış ve rahat bir kullanım meydana getirmiştir.

Ülkemizde son zamanlarda hızlı bir kullanıcı kitlesine sahip olan konveyör bantları üreten pek çok firma olmakla birlikte aralarında en başarılı olan Meysan Bant firması, tüm ayrıntılı bilgiyi http://www.meysanbant.com/ sitesinde müşterilerine ulaştırmaktadır.

www.sanliurfa.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

AB yaptırımlarının Rus petrolüne etkisi nasıl olur?

Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'dan deniz yoluyla ham petrol ithalatına yönelik yaptırımları için geri sayım başlarken, yaptırımların yürürlüğe girmesiyle günlük 1,1 milyon varil Rus petrolünün küresel piyasalarda alıcı bulamayabileceği...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.